Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Amerykański WP Engine otwiera ośrodek badawczo - rozwojowy w Krakowie

1
Podziel się:

Warszawa, 05.05.2020 (ISBnews) - Firma technologiczna WP Engine z Austin w USA, lider hostingu WordPress i rozwiązań DXP (Digital Experience Platform) otwiera biuro w Krakowie, poinformował dyrektor generalny WP Engine Heather Brunner. Zespół krakowskich specjalistów będzie wspierał organizację w ramach globalnego centrum innowacji. Nowy ośrodek R&D będzie również wsparciem dla europejskich i globalnych klientów WP Engine.

Amerykański WP Engine otwiera ośrodek badawczo - rozwojowy w Krakowie

"Rozpoczynamy nowy i ekscytujący rozdział w globalnej ekspansji WP Engine. Krakowskie biuro będzie naszym wiodącym ośrodkiem technologicznym dla Europy Środkowo-Wschodniej oraz ważnym punktem dla dalszego rozwoju i ekspansji firmy. Jesteśmy pod wrażeniem talentu i umiejętności polskich specjalistów. Mamy również nadzieję na wspaniałą współpracę z lokalną społecznością, samorządem i liderami biznesu, wspólnie z nimi budując krakowski ekosystem technologiczny - powiedział Brunner, cytowany w komunikacie.

"Krakowski zespół dołącza do rodziny WP Engine jako kolejny ośrodek badawczo- rozwojowy firmy w Europie. Otwarte w Krakowie biuro jest już czwartą międzynarodową filią, po Londynie (2015), Limerick (2016) i Brisbane w Australii (2017)" - czytamy w komunikacie.

"Kraków posiada ogromny potencjał technologiczny, który mamy zamiar rozwijać. Już w tym momencie zatrudniamy kolejnych specjalistów i managerów, którzy pomogą nam zrealizować nasze ambitne plany" - dodał szef krakowskiego oddziału Zygmunt Dyras, cytowany w komunikacie.

Zespół specjalistów z Krakowa zaskarbił sobie uznanie wśród zarządu firmy już w ubiegłym roku przy okazji pracy nad rozwiązaniem ułatwiającym zarządzanie aktualizacjami oferowanych DXP. Kompetencje zespołu w zakresie tworzenia aplikacji internetowych, Machine Learning, UX oraz zaawansowana znajomość kodu WordPress odegrały kluczową rolę w opracowaniu i uruchomieniu nowego produktu - Smart Plugin Manager, podkreślono.

WP Engine jest liderem wśród dostawców rozwiązań i hostingu dla portali wykorzystujących system zarządzania treścią (CMS) WordPress, który stanowi dziś 35% wszystkich stron w internecie. Firma posiada ponad 130 000 klientów w 150 krajach. Z rozwiązań WP Engine korzystają takie firmy jak: Native Instruments, Network Rail, SAP SE, Spotcap Global Services i Thomson Reuters.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
M.
4 lata temu
Heather Brunner to kobieta!