Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Andrzej Ladko zastąpi Krzysztofa Mazurka na stanowisku prezesa Altus TFI od 1 IV

1
Podziel się:

Krzysztof Mazurek złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) z dniem 31 marca. Rada nadzorcza spółki powołała na prezesa Andrzeja Ladko od 1 kwietnia br., podało TFI. 

Andrzej Ladko zastąpi Krzysztofa Mazurka na stanowisku prezesa Altus TFI od 1 IV
bEKsXQgR

"Spółka otrzymała oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki przez pana Krzysztofa Mazurka. Datą zaprzestania pełnienia przez pana Krzysztofa Mazurka funkcji prezesa zarządu spółki jest koniec dnia 31 marca 2019 roku" - czytamy w komunikacie.

"W związku z rezygnacją złożoną przez pana Krzysztofa Mazurka, rada nadzorcza spółki podjęła w dniu 25 marca 2019 r. uchwałę w sprawie powołania od dnia 1 kwietnia 2019 r. pana Andrzeja Ladko do pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki w ramach obowiązującej kadencji" - czytamy także.

Andrzej Ladko jest obecnie członkiem zarządu Altus TFI. W latach 2010-2016 był wiceprezesem Banku Gospodarstwa Krajowego, odpowiedzialnym za obszar finansów i inwestycji (od września 2013 roku) a w okresie przejściowym (luty 2014-luty 2015) także za obszar operacji banku. W latach 2009-2010 związany był z PKO TFI jako doradca zarządu, prowadził także projekt przejęcia zarządzania aktywami przez PKO TFI SA od Credit Suisse Asset Management SA. Wcześniej był dyrektorem zarządzającym ds. finansowych w Grupie PZU odpowiedzialnym za inwestycje, sprawozdawczość, windykację, kontroling, zaś w latach 2005 - 2008 był p.o prezesa PZU Asset Management SA (lipiec-październik 2005), prezesem PZU Asset Management SA (od października 2005 do września 2008) odpowiedzialnym za przygotowanie i przejęcia zarządzania aktywami od PZU SA, PZU Życie SA oraz TFI PZU SA.

bEKsXQgT

Altus TFI jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

bEKsXQhu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Bartek
3 lata temu
To akurat dobrze. Poważny i uczciwy facet.