Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

ATM Grupa wznowi produkcję seriali z końcem maja. Scenariusze dostosowane do epidemii

0
Podziel się:

Kina są zamknięte i wiele produkcji filmowych oraz serialowych też zostało wstrzymanych. ATM Grupa planuje wznowić zdjęcia niemal wszystkich produkcji już pod koniec maja. Spółka podkreśla, że w związku z koronawirusem powstały specjalne procedury bezpieczeństwa.

ATM Grupa odpowiada m.in. za produkcję serialu "Ojciec Mateusz".
ATM Grupa odpowiada m.in. za produkcję serialu "Ojciec Mateusz". (Wikimedia Commons)

Zespoły produkcyjne ATM Grupy podjęły skonkretyzowane działania zmierzające do wznowienia realizacji zdjęć do niemal wszystkich produkcji - podała spółka. Gotowość ma osiągnąć 25 maja.

ATM to największe niezależne studio produkcyjne w Polsce. Odpowiada m.in. za realizację teleturniejów, a także seriali takich jak "Pierwsza miłość", "Ojciec Mateusz", "Świat według Kiepskich" czy bardziej ambitnych tytułów jak np. "Wataha".

Przedstawiciele spółki wskazali, że zostały już przygotowane procedury bezpieczeństwa planów zdjęciowych, zweryfikowane i zatwierdzone przez ekspertów medycznych, którzy byli uczestnikami m.in. polskich misji medycznych do włoskiej Lombardii czy USA.

Zobacz także: Balcerowicz o polityce gospodarczej PiS. "Niezwykłe szkodnictwo"

Aktorzy i członkowie ekip będą wyposażani w środki ochrony osobistej, a plany zdjęciowe w pomieszczeniach zamkniętych będą regularnie odkażane. Scenariusze zostały zmienione w ten sposób, aby realizacja scen była możliwa z zachowaniem wszystkich uzgodnionych środków ostrożności.

"Oczywiście, nie mamy gwarancji, że do planowanego dnia wznowienia zdjęć nie zaistnieje szczególna sytuacja bądź zmiana rządowych przepisów, która opóźni ten termin lub spowoduje konieczność jego przełożenia na czas nieokreślony" - czytamy w komunikacie.

Mimo organizowanych zabezpieczeń ATM liczy się też z ryzykiem, że z przyczyn niezależnych nie uda się uniknąć zarażeń członków ekip, do których mogłoby dojść czy to na planach, czy też w innych miejscach, w których będą oni przebywać w okresach zdjęciowych.

ATM Grupa podkreśla, że rozważając i analizując te ryzyka, doszła jednak do wniosku, że czas przestoju wydłużany do momentu, kiedy zagrożenie epidemiczne przestanie istnieć, jest niemożliwy do wiarygodnego przewidzenia.

"Dlatego w trosce o interesy nie tylko akcjonariuszy, ale również członków ekip i pozostałych współpracowników, którzy niemal gremialnie zgłaszają wolę powrotu na plany zdjęciowe mimo trwającej epidemii, podjęliśmy decyzję o próbie wznowienia zdjęć przy zastosowaniu wszystkich możliwych środków bezpieczeństwa" - podsumowano.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

media
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)