Notowania

finanse
12.07.2019 08:16

Bank Handlowy zdecydował o odpisie na ok. 53 mln zł, który obniży wynik II kw.

Bank Handlowy zdecydował o dokonaniu odpisu aktualizującego na ok. 53 mln zł w związku z trwającym procesem restrukturyzacji klienta korporacyjnego, któremu wypowiedział umowy kredytowe, podał bank. Odpis obniży wynik finansowy za II kw.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W związku z trwającym procesem restrukturyzacji klienta, bank podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego, którego wielkość szacuje się na 53 mln zł, skutkującego obniżeniem wyniku finansowego netto banku w II kwartale 2019 r." - czytamy w komunikacie.

6 czerwca br. Bank Handlowy podał, że wypowiedział umowy kredytowe jednemu z klientów z segmentu Bankowości Przedsiębiorstw. Całkowita kwota ekspozycji związanej z finansowaniem klienta na dzień 6 czerwca 2019 roku wynosiła 124,5 mln zł i była w większości zabezpieczona. Jednocześnie bank złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do tego klienta.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz