Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bank Pekao i EBI zaoferują finansowanie MŚP w województwie kujawsko-pomorskim

0
Podziel się:

Bank Pekao oraz Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podpisały umowę na linię finansową dla małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim, podało Pekao. Środki w wysokości 150 mln zł mają pomóc w finansowaniu projektów związanych z podniesieniem efektywności energetycznej firm.

Bank Pekao i EBI zaoferują finansowanie MŚP w województwie kujawsko-pomorskim

"Pekao jako jedyny bank będzie udzielać kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim na finansowanie efektywności energetycznej we współpracy z EBI. Zgodnie z umową, EBI udostępni Bankowi Pekao środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Program finansowany jest przez Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne" - czytamy w komunikacie.

Bank Pekao będzie udzielał preferencyjnych niskooprocentowanych kredytów inwestycyjnych dla MŚP, m.in. na realizacje takich projektów jak: przebudowa linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie, zastosowanie technologii efektywnych energetycznie, technologii użytkowania energii, modernizację energetyczną obiektów i budynków w firmach, podano również.

O wsparcie nawet do 5 mln zł starać się będą mogły projekty, które zwiększają efektywność energetyczną o co najmniej 25%. Pekao zakłada, że w ciągu 5 lat obowiązywania umowy może udzielić kredytów nawet dla 100 przedsiębiorstw. Podpisana właśnie umowa jest już kolejną w ramach długotrwałej współpracy Banku Pekao i Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

"Efektywność energetyczna jest coraz istotniejsza w rozwoju polskich firm. Przemyślane inwestycje w energooszczędne technologie to już nie potrzeba, ale konieczność. Dzięki umowie z EBI już wkrótce przedsiębiorcy w kujawsko-pomorskim będą mogli łatwiej finansować projekty, umożliwiające np. przebudowę pod tym kątem parku maszynowego. Dzięki nowej umowie możemy zaoferować klientom kolejne preferencyjne warunki finansowania. Od września 2018 nasi klienci na Śląsku z powodzeniem korzystają z taniej linii kredytowej SILESIA ze środków UE. Z naszych rozmów z klientami wynika, że takie rozwiązania są znakomitą szansą na rozwój polskich MŚP" - powiedziała wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialna za Pion MŚP Magdalena Zmitrowicz, cytowana w materiale.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)