Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bank Pekao planuje otworzyć kilkadziesiaty tys. rachunków więcej r/r w 2019 r. 

0
Podziel się:

Warszawa, 11.04.2019 (ISBnews) - Bank Pekao planuje otworzyć kilkadziesiąt tysięcy rachunków więcej w br. niż w 2018 roku (kiedy ic h liczba wyniosła406 tys. brutto), poinformował prezes Michał Krupiński. 

Bank Pekao planuje otworzyć kilkadziesiaty tys. rachunków więcej r/r w 2019 r. 
bEILsvcR

"Planujemy otworzyć kilkadziesiąt tysięcy więcej rachunków w 2019 roku niż w 2018 roku" - powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej.

W 2018 roku bank pozyskał 406 tys. rachunków brutto.

Bank poinformował dziś, że wprowadził kolejne innowacje odpowiadające na zmieniające się potrzeby Polaków. Klienci detaliczni mogą m.in. otworzyć konto za pomocą selfie w aplikacji mobilnej, a mikroprzedsiębiorcy- odebrać terminal w oddziale.

bEILsvcT

Prezes podtrzymał także jeden ze strategicznych celów w zakresie wskaźnika kosztów do dochodów (C/I).

"Podtrzymujemy zgodnie ze strategią zejście z C/I poniżej 40% na koniec 2020 roku" - powiedział Krupiński.

W strategii do 2020 r. bank zawarł cel poprawy wskaźnika C/I do poziomu poniżej 40%, wzrostu dochodów komercyjnych o 10% rocznie oraz wzrostu ROE do co najmniej 12%.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

bEILsvdu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)