Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bank Pekao planuje zwolnienia grupowe maks. 950 pracowników do 31 X br.

4
Podziel się:

Warszawa, 04.04.2019 (ISBnews) - Bank Pekao planuje przeprowadzenie zwolnień grupowych, w ramach których rozwiąże umowę o pracę z maksymalnie 950 pracownikami. Bank zamierza także zmienić warunki zatrudnienia maksymalnie 620 pracownikom. Proces ma potrwać od 25 kwietnia do 31 października br., podał bank. 

Bank Pekao planuje zwolnienia grupowe maks. 950 pracowników do 31 X br.

"Zarząd Banku Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna [...] informuje, że w dniu 4 kwietnia 2019 roku, zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1969), podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Zamiarem zarządu banku jest rozwiązanie umowy o pracę z maksymalnie 950 pracownikami banku oraz zmiana warunków zatrudnienia maksymalnie 620 pracownikom banku, w okresie od 25 kwietnia 2019 r. do 31 października 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Bank podał, że 4 kwietnia powiadomi zakładowe organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto, zarząd powiadomi urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych.

"Bank opublikuje kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z organizacjami związkowymi i zawrze w nim informację o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w banku, która w całości obciąży wynik banku. Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe banku zostaną podane w sprawozdaniach finansowych banku" - czytamy również.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
kk
3 lata temu
Prezesów jak psów a ludzi zwalniają
On
3 lata temu
Kolejna ofiara Dobrej Zmiany!!!!!!!!
Tyle w temaci...
3 lata temu
Dopiero odkupiony juz w polskich rekch i przychodzą polskie realia.
pokaż nóżkę m...
3 lata temu
I super. Będzie komu matematyki dzieciaczki uczyć.AI wszystkie prace niedługo obejmie. Pamiętacie baśń o siedmiu koźlątkach?