Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biomed-Lublin ma 29,2 mln zł dofinansowania na Centrum B+R

0
Podziel się

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek zawarł z Ministrem Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej umowę o dofinansowanie projektu "Centrum innowacji biotechnologicznych BCG" kwotą do 29,18 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, podała spółka.

Biomed-Lublin ma 29,2 mln zł dofinansowania na Centrum B+R
bEgxBPcl

"Przedmiotem projektu jest utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego dla doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej. Celem utworzenia CBR jest wdrożenie na rynek produktów cechujących się innowacyjnością w skali międzynarodowej oraz stanowiących odpowiedź na zapotrzebowanie pacjentów: znacząco udoskonalonych szczepionek BCG oraz w pierwszej kolejności znacząco udoskonalonego, a następnie nowego produktu leczniczego Onko BCG. Budowa CBR zwiększy konkurencyjności produktów emitenta oraz umocni pozycję rynkową spółki. Centrum Badawczo-Rozwojowe powstanie na nieruchomości spółki, położonej w Lublinie przy ul. Głównej" - czytamy w komunikacie.

Całkowita kwota kosztów kwalifikowalnych na inwestycję wynosi 48 629 930,00 zł netto. Instytucja zarządzająca przyznała spółce dofinansowanie w kwocie nieprzekraczającej 29 177 958,00 zł, co stanowi 60% kwoty kosztów kwalifikowalnych, podano także.

Zgodnie z umową o dofinansowanie, inwestycja ma zostać zrealizowana w okresie kwalifikowalności kosztów projektu, który kończy się 31 sierpnia 2022 roku. Zgodnie z regulaminem programu, Biomed zobowiązany jest zachować trwałość projektu przez okres 3 lat, licząc od dnia zakończenia realizacji projektu.

bEgxBPcn

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

bEgxBPcO
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)