Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biomed Lublin:Urząd wydał zgodę na badania klin. immunoglobuliny anty SARS-CoV-2

1
Podziel się

Warszawa, 02.12.2020 (ISBnews) - Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPLWMiPB) wydał pozwolenie na prowadzenie niekomercyjnego badania klinicznego, mającego na celu ocenę skuteczności i bezpieczeństwa immunoglobuliny anty SARS-CoV-2 w leczeniu COVID-19, podał Biomed -Lublin. Badanie będzie prowadzone przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie.

Biomed Lublin:Urząd wydał zgodę na badania klin. immunoglobuliny anty SARS-CoV-2
bEgxzPkl

W połowie listopada Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie złożył wniosek do prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o rozpoczęcie niekomercyjnych badań klinicznych realizowanych w ramach projektu pn. "Badania nad wytworzeniem swoistej immunoglobuliny ludzkiej z osocza dawców po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2 i jej zastosowaniem terapeutycznym u pacjentów z COVID 19". W ramach projektu Biomed-Lublin jest dostawcą wytwarzanego przez siebie preparatu - immunoglobuliny anty SARS-CoV-2.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

bEgxzPkO
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Babcia
6 miesięcy temu
Dlaczego.Amantatadyne nie podajecie chorym