Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biomed-Lublin zakończył proces wytwarzania immunoglobuliny anty SARS-CoV-2

1
Podziel się:

Biomed-Lublin zakończył proces wytwarzania preparatu immunoglobulina anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców, tj. osób po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2, zaś na 23 września 2020 r. zaplanowano proces aseptycznego rozlewu preparatu do ampułek, podała spółka.

Biomed-Lublin zakończył proces wytwarzania immunoglobuliny anty SARS-CoV-2

"Następnie immunoglobulina anty SARS-CoV-2 poddana będzie badaniom jakościowym, w tym badaniom stabilności produktu, i zostanie przekazana do badań klinicznych w czterech ośrodkach: w Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie, według zatwierdzonego protokołu badań. Zwolnienie leku, którego spółka jest dostawcą, do niekomercyjnych badań klinicznych planowane jest w IV kwartale 2020 r." - czytamy w komunikacie.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
heheszki
2 lata temu
Największa obecnie spekulacja na akcjach na GWP.