Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Bitcoin bije rekordy. Pokonał granicę 100 tysięcy złotych

122
Podziel się

Tradycyjne giełdy mają świąteczną przerwę, ale handel kryptowalutami trwa w najlepsze. Padają nowe rekordy. Wartość bitcoina przebiła pierwszy raz historii poziom 100 tys. zł. Jest wart prawie 15-krotnie więcej niż uncja złota.

Bitcoin bije rekordy. Pokonał granicę 100 tysięcy złotych
W święta padły nowe rekordy na bitcoinie. (Flickr | money.pl, Antana (CC BY-SA 2.0) | money.pl)
bDzIdWZh

Gdy większość ludzi cieszy się z ostatnich godzin świąt, część zarabia pieniądze na giełdzie. I to nie małe. Mowa o spekulantach, którzy handlują kryptowalutami. W przeciwieństwie do np. akcji na tradycyjnych giełdach, handel bitcoinem trwa cały czas.

Właśnie padają rekordy. Na giełdzie BitBay kurs najpopularniejszej na świecie kryptowaluty przebił w ostatnich godzinach po raz pierwszy w historii psychologiczną barierę 100 tys. zł. Przed godziną 11:00 były to nawet ponad 103 tys. zł.

bDzIdWZj

Jeszcze przed wigilią bitcoin kosztował około 85 tys. zł. Posiadacze tej kryptowaluty wzbogacili się więc przez te 2-3 dni o około 20 proc.

Zobacz także: Co z cenami żywności w 2021 roku? Ekonomista prognozuje

Bitcoin kontynuuje świetną passę zapoczątkowaną we wrześniu. Wzrosty notowań bardzo mocno przyspieszyły. A przypomnijmy, że można było wtedy kupić bitcoiny po blisko 40 tys. zł.

bDzIdWZp

Okazuje się, że w kryzysowych czasach to nie złoto jest hitem inwestycyjnym, tylko właśnie kryptowaluty. Bitcoin jest obecnie wart prawie 15-krotnie więcej niż uncja (31 gram) złota wyceniana na blisko 6950 zł.

Warto podkreślić, że złoto uważane jest za "bezpieczną przystań". Inwestorzy lokują w nim swoje pieniądze, gdy nie są pewni innych rodzajów aktywów. Tego samego nie można powiedzieć o kryptowalutach, które wręcz są wyjątkowo ryzykownym sposobem lokowania oszczędności.

Choć bitcoin nazywa się wirtualną walutą, z tradycyjnie rozumianą walutą nie ma wiele wspólnego (oprócz tego, że można nim w niektórych miejscach płacić). Np. nie ma nad nim kontroli banków centralnych. Co więcej, Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wielokrotnie ostrzegała przed kryptowalutami.

bDzIdWZq

Skąd takie wielkie zainteresowanie bitcoinem w ostatnim czasie? Jest kilka teorii na ten temat. Niektórzy wskazują, że inwestorzy wybierają kryptowaluty w obawie przed utratą wartości tradycyjnego pieniądza w związku z inflacją.

Trzeba też zauważyć ogromny postęp technologiczny w wielu dziedzinach życia w związku z pandemią koronawirusa. Handel poszedł w stronę sprzedaży online, wiele usług bankowych jest już świadczonych zdalnie. COVID-19 może też przyczynić się do popularyzacji bitcoina.

W ostatnim czasie wiele dużych instytucji finansowych ogłosiło, że część aktywów będzie trzymać w formie bitcoinów lub będzie je częściej wykorzystywać.

bDzIdWZr
bDzIdWZK
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(122)
Ada
3 tyg. temu
Problem z bitcoinem jest taki że zawsze przed dużym spadkiem wartości wszędzie o nim piszą. Tak samo było w 2019... tak samo będzie w 2021. To nie jest waluta tylko piramida finansowa.
Ekonomista
3 tyg. temu
Też wam mogę papier toaletowy sprzedać za 100tys. zł za rolkę. Jak ktoś chce to czemu nie.
KALi
3 tyg. temu
gdy będzie światowy kryzys cały virtualny świat padnie na pysk a z nim Internet i $Bitcoin i wszystkie bankowe konta ! pozostanie jedynie żywe złoto i gotówka !
bDzIdWZL
www
3 tyg. temu
to bardzo proste bitcoin będzie rósł na wartości dotąd, dokąd będą drukować pieniądze bez pokrycia dolar euro złotówki
Duży
3 tyg. temu
Kupujcie póki jest jeszcze tani.
...
Następna strona