Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Bitcoin bije rekordy. Wirtualna waluta warta prawie 20 tys. dolarów

31
Podziel się

Podczas gdy na rynku walut eurodolar notuje najwyższe poziomy od września, prawdziwe szaleństwo można zaobserwować na rynku kryptowalut. Bitcoin w ciągu kilkunastu godzin zyskał na wartości kilkanaście procent. W ten sposób bije kolejne rekordy.

Bitcoin bije rekordy. Wirtualna waluta warta prawie 20 tys. dolarów
Bitcoin jest tegorocznym hitem inwestycyjnym. (Photo by Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bDARpBLV

Od dłuższego czasu inwestorzy emocjonują się rosnącym w siłę euro, które zyskuje względem dolara. To jednak nic przy tym, co dzieje się w "równoległej rzeczywistości" kryptowalut lub - jak nazywają je niektórzy - wirtualnych walut.

Bitcoin był na ustach wszystkich w 2017 roku, gdy wartość tej wirtualnej waluty sięgała prawie 20 tys. dolarów za "sztukę". Później przyszedł krach i o kryptowalutach zrobiło się cicho. W dobie światowego kryzysu wywołanego przez koronawirusa jego notowania znowu są na szczycie.

Zobacz także: Zostawią w Polsce miliard dolarów. "Potwierdzamy. Budowy trwają"
bDARpBLX

W poniedziałek w szczytowym momencie jeden bitcoin był wyceniany na około 19 842 dolary (ponad 73 tys. zł). To oznacza blisko 16-procentową zwyżkę w porównaniu z zamknięciem piątkowej sesji, gdy za wirtualną walutę inwestorzy płacili niewiele ponad 17 tys. dolarów.

Tym samym notowania bitcoina dzieli niewiele od osiągnięcia psychologicznej bariery 20 tys. dolarów. Może zostać sforsowana praktycznie w każdej chwili.

bDARpBMd

Niezależnie od osiągnięcia tego poziomu, już teraz można mówić o nowym rekordzie wyceny bitcoinów. Są warte około 400 dolarów więcej niż w szczycie z 2017 roku, gdy notowania sięgały 19 455 dolarów.

Bitcoin wart jest już grubo ponad 10-krotnie więcej niż uncja złota, wyceniana w poniedziałek na około 1780 dolarów.

Inwestorzy, którzy w czasie największej paniki rynkowej w marcu postawili na bitcoina - wartego wtedy blisko 4 tys. dolarów - teraz są do przodu około 400 proc.

bDARpBMe

Skąd takie zainteresowanie bitcoinem? W przeciwieństwie do złota nie można go nazwać "bezpieczną przystanią". Wręcz przeciwnie. Ze względu na ogromne wahania jego wartości (w czwartek jego cena spadła ponad 2 tys. dolarów) uznawany jest za jedno z bardziej ryzykownych aktywów finansowych.

Fenomen bitcoina może brać się z szeroko rozumianego postępu technologicznego, który zachodzi w wyniku pandemii. Wiele procesów (np. zakupy) zostało przeniesionych do świata wirtualnego. To może stanowić furtkę do upowszechnienia i popularyzacji bitcoina, jako nowego sposobu płatności.

bDARpBMf
bDARpBMy
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
STOP
2 miesiące temu
Bitcoin to jeden wielki przekręt i będziemy mieli zamiast "frankowiczów" "bitcoinowców", którzy po przegranej też będą chcieli żebyśmy zapłacili za ich grę w hazard.
szerszeń
2 miesiące temu
Nie od dziś wiadomo, że najlepiej sprzedają się złudzenia i urojenia.
Patt
2 miesiące temu
Najwięcej gadają Ci, którzy nic nie wiedzą, gdzieś tam coś słyszeli i tyle ;). Nie mam akurat BTC, ale mam ETH - jedno kliknięcie i wymieniam na dolary, a później wypłacam na konto i tyle :). Raz kupiłem jakąś dziwną kryptowalutę, w tydzień urosła dosyć dużo i przy inwestycji bodajże 3000$ miałem 7000 po tygodniu, na jakimś badziewiu. Na BTC ludzie zrobili ogromne pieniądze, oczywiście nie każdy, są też tacy którzy utopili, no ale to normalka, nie jest bardziej groźne niż giełda.
bDARpBMz
Tip top
2 miesiące temu
Kto dziś zarobił to zarobił 😁😁
max
2 miesiące temu
Teraz dojdzie do 25 tys. i będa sprzedawać ci, którzy kupili w 2017 za 20 tys. Potem będzie krach a za dwa lata dojdzie do 30 tys i wtedy będa sprzedawać ci co teraz kupili po 25 tys. Cena będzie rosła tak długo jak długo będą nowi jelenie. Klasyka piramidy finansowej - zarabiasz dopóki znajdujesz nastepnych naiwnych.
...
Następna strona