Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Simon Peters
|

Bitcoin przełamał kolejną barierę. PayPal i Facebook nakręcają zainteresowanie

6
Podziel się:

Bitcoin przekroczył wartość 50 tys. dolarów, po raz pierwszy od maja tego roku. Stało się to po tym, jak PayPal ogłosił, że umożliwia kupowanie i sprzedawanie kryptowalut w Wielkiej Brytanii - pisze dla money.pl Simon Peters, analityk kryptowalut eToro.

Bitcoin przełamał kolejną barierę. PayPal i Facebook nakręcają zainteresowanie
Bitcoin znowu jest w cenie (Pexels)
bEDRpAOJ

PayPal od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem rozpoczęcia kupowania i sprzedawania kryptowalut w Wielkiej Brytanii, ale już teraz ogłosił zamiar umożliwienia tego użytkownikom na Wyspach. Będą mogli przechowywać koszyk czterech kryptoaktywów: bitcoina, ethereum, litecoin i bitcoin cash, choć na razie nie jest jasne, czy firma pozwoli użytkownikom dokonywać płatności w tych kryptowalutach. 

Cena bitcoina gwałtownie odbiła od końca lipca 2021 roku, w stosunku do poziomów, jakie osiągała kilka miesięcy wcześniej. Ten rok jest prawdziwym rollercoasterem dla kryptowalut.  

Cena w zeszłym tygodniu osiągała poziomy w okolicach 46 000 dolarów, po czym spadła do poziomu 44 000 dolarów w czwartek. Od tego czasu nastąpił kolejny wzrost pod koniec tygodnia, kiedy bitcoin z poziomu 44 177 dolarów wzrósł do ok. 50 147 dolarów w momencie pisania tego tekstu.

bEDRpAOL
Zobacz także: Ceny mieszkań rosną. Deweloperzy winią rząd

Ethereum miał podobnie burzliwy tydzień, spadając z nieco poniżej 3 300 dolarów do poziomu poniżej 3 000 dolarów w środku zeszłego tygodnia. Od tego czasu zyskał jednak na wartości i obecnie kosztuje około 3 325 dolarów, co jest najwyższym poziomem od końca maja tego roku.

Facebook gotowy do uruchomienia portfela kryptowalut

Wygląda na to, że długo wyczekiwany rozwój kryptowalut Facebooka rozpocznie się wraz z uruchomieniem cyfrowego portfela "Novi". Platforma mediów społecznościowych od jakiegoś czasu zapowiadała wejście w kryptowaluty, ale projekt przechodził wiele zmian oraz pojawiało się wiele opcji jego nazewnictwa.

bEDRpAOR

Token Facebooka, obecne nazywany "Diem" jest nadal w trakcie tworzenia, ale szef usług finansowych, David Marcus, powiedział, że firma jest gotowa do uruchomienia towarzyszącego jej cyfrowego portfela, nazwanego "Novi". 

Facebook początkowo uruchomił swój projekt kryptowalut pod nazwą "Libra". Od samego początku był on reklamowany jako projekt stabilnej monety, który pozwalałby ludziom wysyłać pieniądze na całym świece bez potrzeby nadzoru osób trzecich.

bEDRpAOS

Projekt ten napotykał jednak na niepowodzenia związane z kwestiami prywatności, regulacyjnymi oraz projektowymi. Początkowo token miał być zabezpieczany przez portfel wybranych walut (fiat currencies), ale od tego czasu został on wycofany i obejmował wyłącznie dolara amerykańskiego. 

Wells Fargo uruchamia prywatny fundusz bitcoina

Amerykański gigant bankowy, Wells Fargo, zarejestrował własny fundusz bitcoinowy w amerykańskich organach regulacyjnych. Według CoinDesk nowy fundusz firmy jest pasywnym trackerem bitcoin, dostępnym tylko dla najbardziej zamożnych klientów Wells Fargo. Ta wiadomość pojawia się w związku z informacjami, że w czwartek JPMorgan również złożył wniosek w SEC o fundusz bitcoinowy. 

Znaczący gracze instytucjonalni robią teraz wyraźne kroki w kierunku kryptowalut. JPMorgan i Wells Fargo dołączają do Goldman Sachs i BNY Mellon w poszerzaniu swojej oferty w obszarze kryptowalut dla klientów.

bEDRpAOT

Ruchy te odzwierciedlają rozwijający się popyt na kryptowaluty ze strony innego segmentu osób niż tylko tych, którzy byli technologicznie zaawansowanymi inwestorami na giełdach internetowych. Banki w USA otrzymały pozwolenie na przechowywanie kryptowalut w lipcu 2020 r. Wydaje się, że od tego czasu rozwój w obszarze kryptowalut wśród dużych instytucji finansowych zaczął nabierać tempa. 

AUDIO token wzrasta na wartości, po tym jak została podpisana umowa z TikTok’iem 

Audilus, zdecentralizowana platforma streamingowa do przesyłania muzyki, odnotowała wzrost wartości swojego AUDIO tokena, po ogłoszeniu współpracy z platformą mediów społecznościowych TikTok.

bEDRpAOU

TikTok wybrał Audilus ze względu na technologię stojącą za nową biblioteką dźwięków "Sounds", mającą na celu uproszenie wyboru muzyki w aplikacji. Token platformy Audilus, AUDIO, od tego czasu zyskał na wartości i wzrósł z poziomu ok. 1,60 dolara przed ogłoszeniem, do poziomu ponad 3,50 dolara po ogłoszeniu. Token osiągał już jednak wyższe poziomy w tym roku, ze szczytem w okolicach 4,32 dolara.

Posiadacze tokena AUDIO otrzymują dodatkowe korzyści z trzymania go w portfelu - część opłat sieciowych, prawa do zarządzenia i dostęp do tokenów artystów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRpAPm
Źródło:
eToro
KOMENTARZE
(6)
Rrrr
4 tyg. temu
Nie porównujcie kryptowalut do złota bo jest one wykorzystywane w wielu dziedzinach np. kosmonautyce, medycynie, przemyśle. Bez złota niebyłoby tych waszych durnych koparek. Zastosowanie kryptowalut: ...?
Waldek
miesiąc temu
Panie święty, my ze szwagrem ostatnio kupowali biquńa ja był po 8000 dolarów. Nio ale wtedy Tether nie drukowali na prawo i lewo jak tero. Ja wom powiem nie ma co się spieszyć poczekajta poczekajta. Tero po żniwach bendziem ze szwagrem patrzać na te wykresy w telegazecie i jak zboże dobrze się sprzedo to kupim 2 bitqóńe znów.
Isness
miesiąc temu
Btc poniżej 50k a puszczają artykuł a la click bite.słabe to.
bEDRpAPn
szary
miesiąc temu
Jedna mała awaria systemu, i po kasie. I nie będzie "chmury". W czasie konfliktu systemy zostaną zablokowane, wyłączone co wtedy się liczy ? Złoto, masz więcej pieniążków inwestuj w złoto. Masz pewność że nie stracisz, może też milionerem nie będziesz ale masz fundament finansowy
nick
miesiąc temu
To jest piramida finansowa . Ten bitcoin nie ma pokrycia nawet w papierze toaletowym.