Notowania

finanse
14.11.2019 12:34

BOŚ Bank liczy na kolejne umowy z JST dot.' Czystego powietrza' jeszcze w br.

Po podpisaniu przez Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) umowy o współpracę z Urzędem Miasta Nowy Sącz dotyczącą realizacji działań wspierających poprawę jakości powietrza, jeszcze w tym roku chce podpisać kilka kolejnych tego typu umów z jednostkami samorządu terytorialnego (JST), zapowiedział prezes Bogusław Białowąs.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Prowadzimy zaawansowane negocjacje z kolejnymi gminami i myślę, że jeszcze uda nam się z 5 podpisać umowy o współpracę do końca tego roku" - powiedział Białowąs dziennikarzom.

Głównym celem współpracy z JST jest wspieranie mieszkańców w wymianie systemów ogrzewania na ekologiczne, realizacji projektów termomodernizacyjnych oraz innych komplementarnych z rządowym programem Czyste Powietrze.

Zdaniem prezesa, bank w związku m.in. z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) dotyczącym hipotecznych kredytów w CHF nie przewiduje jednostkowych zdarzeń, które mogłyby mieć wpływ na wyniki banku całego roku.

"Nie przewidujemy w IV kw. istotnych zdarzeń jednorazowych. Trwają pewne prace związane projektami ekologicznymi, ale nie jesteśmy pewni, czy się zrealizują w tym kwartale" - powiedział prezes podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że Fitch Ratings również nie widzi ryzyka dla banku w związku z kredytami frankowymi i potwierdził ocenę banku, a także utrzymał perspektywy.

Przedstawiciele banku wyjaśnili, że skala wzrostu pozwów związanych z kredytami w CHF nie jest duża i jest obecnie poniżej 100 przy wartości sporów ok. 12,8 mln zł, a dotychczas zdecydowana większość wyroków w tego rodzaju sprawach była dla banku korzystna.

"Jeżeli chodzi o nową sprzedaż kredytów, to teraz budujemy przede wszystkim portfel kredytów proekologicznych. Nadal będziemy wspierać programy rządowe, takie jak 'Czyste powietrze', czy 'Mój prąd'" - dodał prezes.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2019

Kornelia990Widać, że bank konsekwentnie dąży do postawionych sobie celow. Dobrze, bo ogół społeczeństwa polskiego może na tym zyskać.

14-11-2019

Kukułabardzo dobrze, że bank negocjuje z gminami umowy.. to wpłynie na większą ilość złożonych wniosków i podpisanych umów, jestem tego pewna. Ja już na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)