Notowania

chemia
30.01.2019 12:18

BP Europa SE złożyło wniosek do UOKiK ws. przejęcia części mienia spółki Tomsol

Warszawa, 30.01.2019 (ISBnews) - BP Europa SE z siedzibą w Hamburgu (Niemcy) złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia części mienia Tomsol Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie, podał Urząd. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Data wpływu wniosku: 25.01.2019 r. Sprawa w toku.

"Koncentracja, której dotyczy zgłaszany zamiar, polega na nabyciu przez spółkę BP Europa SE z siedzibą w Hamburgu (Niemcy) części mienia przedsiębiorcy Tomsol Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Koszalinie w drodze zawarcia umów sprzedaży nieruchomości zabudowanych stacjami paliw" - czytamy w komunikacie. 

BP Europa SE prowadzi przede wszystkim hurtową oraz detaliczną sprzedaż paliw silnikowych na stacjach paliw własnych oraz partnerskich.

Na terenie Polski BP Europa SE prowadzi działalność poprzez zarejestrowany oddział: BP Europa SE Spółka Europejska Oddział w Polsce z siedzibą w Krakowie. BP Europa SE należy do grupy kapitałowej BP, której podstawowym przedmiotem działalności jest wytwarzanie i przetwarzanie produktów rafinacji ropy naftowej.

Obszar działalności prowadzonej przez Tomsol Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Koszalinie obejmuje hurtową i detaliczną sprzedaż paliw, olejów silnikowych oraz akcesoriów samochodowych.

 

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz