Notowania

finanse
18.10.2019 12:32

BPS TFI złożyło wniosek do UOKiK ws. przejęcia Spinoza FIZAN

BPS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (BPS TFI) złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. przejęcia kontroli nad Spinoza Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych (Spinoza FIZAN), podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 15 października. Sprawa jest w toku.

Planowana koncentracja ma nastąpić w formie określonej w art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów i polegać na przejęciu zarządzania funduszem Spinoza Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie przez BPS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych z siedzibą w Warszawie w trybie art. 68 ust. 2 ustawy z 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi na podstawie umowy o przejęcie zarządzania funduszem, prowadzenia jego spraw oraz reprezentowania funduszu w stosunkach z osobami trzecimi zawartej pomiędzy BPS TFI a BNP Paribas Bank Polska - depozytariuszem funduszu, podano.

BPS TFI jest towarzystwem funduszy inwestycyjnych, zarządzającym otwartymi oraz zamkniętymi funduszami inwestycyjnymi, a także portfelami instrumentów finansowych. Jedynym akcjonariuszem BPS TFI jest Bank Polskiej Spółdzielczości.

Fundusz jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym aktywów niepublicznych. Obecnie jest reprezentowany na podstawie art. 68 ust. 1 Ustawy o funduszach przez depozytariusza - BNP Paribas Bank Polska.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz