Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

CCC skorzystało z tarczy antykryzysowej. Zachowa kilka tysięcy miejsc pracy

17
Podziel się

CCC otrzymało od państwa dofinansowanie w wysokości 23 mln zł na kolejne 3 miesiące. Dzięki tej pomocy producent obuwia nie zwolni kilku tysięcy osób.

CCC otrzymało dofinansowanie w ramach tarczy antykryzysowej.
CCC otrzymało dofinansowanie w ramach tarczy antykryzysowej.
bErZtohx

Lider polskiego rynku obuwia złożył wniosek o skorzystanie z pomocy państwa w obszarze wynagrodzeń, zgodnie z zapisami ustawy o COVID-19,

Ubiegał się o pokrycie 40 proc. wynagrodzenia pracownika w przypadku zmniejszenia jego etatu o 20 proc. Zgodnie z ustawą, limit wynosi 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia. CCC starało się także o pokrycie przez państwo postojowego w wysokości do 50 proc. płacy minimalnej.

Wnioski złożone przez spółkę 1 kwietnia zostały rozpatrzone pozytywnie, w wyniku czego producent obuwia otrzyma dofinansowaniem na łącznie 23 mln złotych na kolejne 3 miesiące. Pomoc ta pozwoli na zachowanie kilku tysięcy miejsc pracy.

bErZtohz
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Część z tych środków już wpłynęła na konta CCC. Kwota ta wesprze spółkę finansowo i pozwoli na podejmowanie kolejnych działań antykryzysowych.

- Na pewno jest to również sygnał, że mechanizmy antykryzysowe działają, a wsparcie jest realne, więc przedsiębiorcy będą czekać na kolejne propozycje pomocowe - poinformowała dyrektor HR Gabriela Kahl.

bErZtohF

- Z naszej strony jest to część działań mających na celu odciążenie kosztów, w tym w szczególności kosztów wynagrodzeń. Analogiczne działania podejmujemy na pozostałych rynkach" - dodała.

Przychody Grupy CCC w pierwszym kwartale były niższe o 9 proc. niż rok wcześniej.

Epidemia koronawirusa mocno wpłynęła na kondycję CCC. Przychody firmy w pierwszym kwartale były niższe o 9 proc. niż rok wcześniej. Spadek przychodów był efektem drastycznego spadku ruchu w sklepach w pierwszej połowie marca oraz zamknięcia w drugiej połowie marca większości sklepów CCC.

bErZtohG

Producent obuwia rozpoczął cięcie kosztów. Ale tnie też koszty. Władze spółki nie przedłużyły części umów na czas określony. Pracownicy wykorzystali też aż 10 tys. zaległych urlopów.

Według analityków Domu Maklerskiego BOŚ, w grupie najbardziej zagrożonych sektorów z uwagi na pandemię COVID-19 może się znaleźć sektor dóbr konsumpcyjnych, do którego należy CCC.

CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErZtohH

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErZtoia
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(17)
wwx
rok temu
a sprawdzali ile cwaniaki z zarzadu zarabiaja i dostawali prawie za darmo akcje na ktorych zarabiali po 1000 procent i takim patalachom daja dofinansowanie a ccc ile stracilo na kupowaniu gooownianych sieci w Szwajcariczy niemczech
Uszczęśliwion...
rok temu
Ha Ha siła Polskiej gospodarki wzmocniona 23 mln, zł Brawo tyle jesteśmy warci
Jann
rok temu
w BANGLADESZU się cieszą,będą kolejne zamówienia ,mesztów za dolarka
bErZtoib
Babcia
rok temu
Czy aby powinniśmy się składać na firmy płacące podatki w Luksemburgu?
Skynet
rok temu
Ktoś z rządu ma tam udziały ???