Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CCC skorzystało z tarczy antykryzysowej. Zachowa kilka tysięcy miejsc pracy

CCC otrzymało od państwa dofinansowanie w wysokości 23 mln zł na kolejne 3 miesiące. Dzięki tej pomocy producent obuwia nie zwolni kilku tysięcy osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
CCC otrzymało dofinansowanie w ramach tarczy antykryzysowej.

Lider polskiego rynku obuwia złożył wniosek o skorzystanie z pomocy państwa w obszarze wynagrodzeń, zgodnie z zapisami ustawy o COVID-19,

Ubiegał się o pokrycie 40 proc. wynagrodzenia pracownika w przypadku zmniejszenia jego etatu o 20 proc. Zgodnie z ustawą, limit wynosi 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia. CCC starało się także o pokrycie przez państwo postojowego w wysokości do 50 proc. płacy minimalnej.

Wnioski złożone przez spółkę 1 kwietnia zostały rozpatrzone pozytywnie, w wyniku czego producent obuwia otrzyma dofinansowaniem na łącznie 23 mln złotych na kolejne 3 miesiące. Pomoc ta pozwoli na zachowanie kilku tysięcy miejsc pracy.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Część z tych środków już wpłynęła na konta CCC. Kwota ta wesprze spółkę finansowo i pozwoli na podejmowanie kolejnych działań antykryzysowych.

- Na pewno jest to również sygnał, że mechanizmy antykryzysowe działają, a wsparcie jest realne, więc przedsiębiorcy będą czekać na kolejne propozycje pomocowe - poinformowała dyrektor HR Gabriela Kahl.

- Z naszej strony jest to część działań mających na celu odciążenie kosztów, w tym w szczególności kosztów wynagrodzeń. Analogiczne działania podejmujemy na pozostałych rynkach" - dodała.

Przychody Grupy CCC w pierwszym kwartale były niższe o 9 proc. niż rok wcześniej.

Tarcza 1.1., tarcza 2.0., tarcza finansowa? Można się pogubić w rządowych projektach
Tarcza 2.0. już jest czy dopiero powstaje? Wyjaśniamy założenia poszczególnych projektów

Epidemia koronawirusa mocno wpłynęła na kondycję CCC. Przychody firmy w pierwszym kwartale były niższe o 9 proc. niż rok wcześniej. Spadek przychodów był efektem drastycznego spadku ruchu w sklepach w pierwszej połowie marca oraz zamknięcia w drugiej połowie marca większości sklepów CCC.

Producent obuwia rozpoczął cięcie kosztów. Ale tnie też koszty. Władze spółki nie przedłużyły części umów na czas określony. Pracownicy wykorzystali też aż 10 tys. zaległych urlopów.

Według analityków Domu Maklerskiego BOŚ, w grupie najbardziej zagrożonych sektorów z uwagi na pandemię COVID-19 może się znaleźć sektor dóbr konsumpcyjnych, do którego należy CCC.

CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo, ccc, praca, koronawirus, tarcza antykryzysowa
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-04-2020

pincyto ta kasa pojedzie do Kambodży czy Laosu bo tam robią te swoje rozpadajace sie buty.

10-04-2020

KantorNa szczęście to nie nasze (podatników) pieniądze bo kasa w budżecie pusta, tylko z nowej puli szybko wydrukowanych 100 mld papierków bez pokrycia...

10-04-2020

kakaBrawo Rząd. Tak trzymać. Liczę, że ze środków Unijnych wyciągniemy swoje na pokrycie strat i obciążenia budżetu - bo w takich sytuacjach Unia powinna … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)