Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

CD Projekt. Na sprzedaż akcje producenta gier warte 216 mln złotych

1
Podziel się:

Od 7 września będzie można zakupić ok. 490 tys. akcji CD Projektu. Pakiet wart jest ok. 216 mln złotych. Sprzedadzą je pracownicy producenta gier w ramach programu motywacyjnego.

CD Projekt. Na sprzedaż akcje producenta gier warte 216 mln złotych
Akcje CD Projektu trafią na rynek. (Materiały prasowe, CD Projekt, CD Projekt SA)

Sprzedaż akcji za pośrednictwem Trigona potrwa od 7 do 25 września. Jak informuje "Puls Biznesu", będzie zachowany dzienny limit transakcji sprzedaży na maksymalnym poziomie 15 proc. średniego dziennego wolumenu obrotu akcjami CD Projektu.

Według szacunków spółki, na rynek trafi ok. 490 tys. jej akcji. Jak informuje "PB", każda z osób uprawnionych będzie mogła zarządzać własnym zleceniem sprzedaży w kilku zakresach. Chodzi tutaj o zmianę liczby zbywanych akcji, ich minimalnej ceny sprzedaż. Będą mogli również odwołać zlecenie w zakresie, w jakim nie zostało ono zrealizowane.

Sprzedaż jest elementem programu motywacyjnego zaplanowanego w CD Projekcie na lata 2016-2020. W ostatnich dniach producent gier zakończył skup akcji własnych. Udało mu się nabyć 516,700 akcji.

Zobacz także: Zlecone: Skargi na banki. RF: poważny problem, banki ignorują dwie kwestie

Podczas wtorkowego zamknięcia za jedną akcję CD Projektu trzeba było zapłacić 440,7 złotych. Natomiast wartość obrotu akcjami spółki wyniosła 124 mln złotych.

Cały świat, nie tylko ten związany z branżą gier wideo, oczekuje premiery "Cyberpunka 2077". Od ewentualnego sukcesu tego tytułu może zależeć przyszłość całego sektora w Polsce.

W czerwcu spółka poinformowała, że jest zmuszona ponownie przesunąć premierę gry. Nowym terminem został 19 listopada 2020 roku. Ruch ten odbił się czkawką na wynikach giełdowych CD Projektu.

Producent gier udowodnił jednak, że nie zapomina o swoim innym flagowym dziele - "Wiedźminie". W ostatnich dniach CDP zapowiedział, że wyda grę mobilną - za sprawą Spokko - osadzoną w świecie Geralta z Rivii. Będzie ona wykorzystywała technologię rzeczywistości rozszerzonej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Azur
3 lata temu
Titanic zbliża się do góry lodowej