Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CFG planuje wydać 2 własne gry w 2020 roku, 3 kolejne w 2021 roku

0
Podziel się

Creative Forge Games (CFG) planuje w tym roku wydać dwie własne gry, a w kolejnym roku mają ukazać się następne trzy tytuły, zapowiedział prezes Piotr Karbowski.

CFG planuje wydać 2 własne gry w 2020 roku, 3 kolejne w 2021 roku
bDHPQlBx

"W grze 'Aircraft Carrier Survival' jeszcze musimy przetestować wiele rzeczy i sądzimy, że około czerwca/lipca wypuścimy jej okrojoną wersję, czyli 'early acces', a potem, w ciągu 3 miesięcy będziemy starali się wydać już pełną wersję gry, choć nie jest to jeszcze ostateczny termin" - powiedział Karbowski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w przypadku kolejnej gry - "House Flapper City" - wstępnie planowane jest wydanie jej w czerwcu. "Tutaj również jeszcze chcemy przeprowadzić jeszcze ostateczne testy i dopiero wtedy zdecydujemy o dokładnym terminie" - podkreślił prezes.

Budżet obu gier to po około 350 tys. zł.

bDHPQlBz

"W żadnej naszej produkcji budżet nie przekracza obecnie 0,5 mln zł" - dodał Karbowski.

W 2021 roku spółka chce pokazać nową grę pt. "Gladiator Manager", której celem - w skrócie - jest wywalczenie sobie wolności, podano także.

"W 2021 planujemy także wydanie gry 'Crashland' i 'The Overseer' i w tym ostatnim przypadku sądzimy, że można będzie ją zrobić także w wersji VR. Na przyszły rok planowana jest również gra 'Crime Empire', która jest grą strategiczną dziejąca się w czasach prohibicji" - dodał prezes.

"To są tytuły, które według nas będą się cieszyć największym zainteresowaniem, ale planujemy także wprowadzenie rozpoznawalnych na całym świecie IP, prowadzimy wiele interesujących rozmów. W marcu chcielibyśmy już pokazać trailer gry 'Postal' i nie będzie to jakby druga część, a raczej poboczna historia" - zapowiedział także Karbowski.

bDHPQlBF

Prezes powiedział także, że najnowszy pomysł spółki, czyli dział CFG Publishing, będzie dynamicznie rozwijany.

"Widzimy, że jest na tym rynku wydawniczym potencjał. Współpracujemy z zewnętrznymi zespołami z różnych krajów i widzimy bardzo duże możliwości. W tym roku jesteśmy w stanie wydać po 4 gry z każdego gatunku, czyli około 16 gier, a może nawet więcej. Przed ostateczną produkcją najpierw oferujemy dwutygodniowe testy przez nasz wewnętrzny zespół i wspieramy promocję gry na Steamie" - dodał prezes.

Spółka zdecydowała także o wcześniejszej spłacie zadłużenia wynoszącej 3 mln zł.

"Decyzję podjęliśmy wczoraj, ale przy takiej kwocie przelewy muszą być dzielone i do 14 lutego zakładamy, że zostaną one sfinalizowane" - powiedział prezes.

bDHPQlBG

Pierwotny termin spłaty pożyczek to 31 marca 2022 r.

"Po spłacie pożyczki posiadamy na koncie odpowiednią ilość środków, poza tym, nie zafakturowaliśmy jeszcze grudnia ub.r. i te środki dopiero wpłyną do spółki" - powiedział prezes.

CreativeForge Games (CFG) to wchodzące w skład grupy kapitałowej PlayWay studio developerskie tworzące własne gry na komputery PC i konsole. Spółka została założona w 2011 roku. Jest notowana na NewConnect od maja 2018 r.

bDHPQlCa
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(0)