Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ciech da premie. Pracownicy dostaną 500 zł za pracę w czasie pandemii

11
Podziel się:

Ciech przyznał specjalną nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł dla swoich pracowników, którzy od 16 do 31 marca nie mogli wykonywać obowiązków zdalnie i regularnie pojawiali się w zakładach produkcyjnych oraz biurach.

Pracownicy Grupy Ciech dostaną premie.
Pracownicy Grupy Ciech dostaną premie. (PAP, Tytus Żmijewski)

To jeden z elementów kompleksowego pakietu pomocowego dla osób zatrudnionych przez Ciech, który będzie wdrażany w kolejnych tygodniach.

W okresie pandemii i w obliczu zaleceń dotyczących pozostawania w domu oraz unikania kontaktów z innymi ludźmi, szczególnie trudna jest sytuacja osób, które pracują na instalacjach, liniach produkcyjnych czy w magazynach.

- Praca w czasach pandemii wiąże się z wieloma trudnościami i wyrzeczeniami dla pracowników oraz ich rodzin. Dlatego tym bardziej jesteśmy pod wrażeniem odpowiedzialnej i profesjonalnej postawy załogi Ciech. Wiemy, że nawet najszczersze podziękowania nie zastąpią realnego wsparcia, dlatego postanowiliśmy wdrożyć w życie kompleksowy pakiet pomocowy dla naszych pracowników - powiedział prezes Dawid Jakubowicz.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Utrzymanie stabilnej produkcji w zakładach Grupy Ciech jest niezbędne dla zachowania łańcuchów dostaw dla wielu branż polskiego przemysłu, w tym tak kluczowych w tym trudnym okresie jak spożywcza, farmaceutyczna czy chemiczna. Ciągły tryb pracy fabryk pozwala również zabezpieczyć fundamenty biznesowe Grupy Ciech, a tym samym - tysiące miejsc pracy w całej Polsce.

"Od kilku tygodni, w trosce o ochronę zdrowia swoich pracowników, klientów i dostawców, Grupa Ciech podejmuje liczne działania mające chronić ich przez zarażeniem koronawirusem COVID-19" - napisał Ciech w komunikacie.

"Wszystkie zakłady grupy działają zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, a także regulacjami wynikającymi z ustawy dot. koronawirusa oraz wprowadzonego stanu zagrożenia epidemiologicznego na terenie Polski" - czytamy dalej.

Grupa wprowadziła także m.in. obowiązkowy pomiar temperatury ciała na wejściu do wszystkich zakładów i biur Ciech w Polsce, a także specjalne procedury dla podwykonawców, gości oraz pracowników branży logistycznej organizujących transport z i do zakładów grupy.

W zakładach i biurach od miesiąca dostępne są też płyny do dezynfekcji, a miejsca wspólne są regularnie odkażane. Pracodawca umożliwił ponadto, wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wykonywanie obowiązków zawodowych zdalnie.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 3,55 mld zł w 2019 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(11)
Ola
4 lata temu
Jest 7 maj A gdzie premia kwartalna i obiecane 500 zł
fderg
4 lata temu
500 to powinni każdemu na tydzień dać. mało zarabiają na zwykłych trybikach w machinie?
loolo
4 lata temu
ŚMIECH NA SALI!!!
:|
4 lata temu
będzie na pranie i na jakąś dezynfekcję starczy. w innych firmach nie ma niczego: za pranie, posiłki regeneracyjne, a nawet wody nie zapewnią.... itp
Rudzik
4 lata temu
I właśnie wychodzi kto tak naprawdę jest potrzebny i bez kogo białe kołnierzyki by umarły. To pracownicy produkcji zwłaszcza spożywczej są najbardziej potrzebni a nie krawaciarze. Ale dlaczego pracownik produkcji zarabia dużo mniej niż krawaciarz??