Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Selena wyprodukuje żel do dezynfekcji rąk. Przekaże go szpitalom

4
Podziel się

Grupa Selena rozpoczęła produkcję żelu do dezynfekcji rąk. Pierwsza partia produktu zostanie przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali.

Selena wyprodukuje żel do dezynfekcji rąk.
Selena wyprodukuje żel do dezynfekcji rąk. (Pixabay.com, Pixabay)
bErFQyyJ

Grupa Selena to kolejna polska firma, która rozpoczęła produkcję żelu do dezynfekcji rąk.

Żel Tytan Health będzie produkowany przez jeden z zakładów Grupy Selena - spółkę Libra, która mieści się w Dzierżoniowie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dezynfekujący żel o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym uzyskał pozwolenie wydane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

bErFQyyL
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Pierwsza partia produktu, czyli łącznie 10 tys. opakowań po 500 ml każde, zostanie przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali.

Żele wejdą do oferty Grupy Selena i będzie można je kupić w ramach standardowych zamówień składanych w dziale handlowym

bErFQyyR

- Chcemy włączyć się w pomoc Polakom w tym trudnym dla wszystkich czasie. W szybkim tempie udało się dostosować linie technologiczne i nasz zakład rozpoczął już produkcję. Receptury zgodne ze standardami WHO opracowali specjaliści z Selena Labs, a następnie uzyskaliśmy niezbędne pozwolenie - powiedział prezes Grupy Selena Krzysztof Domarecki.

- Rozumiemy, że obecnie liczy się każda inicjatywa, która może wspomóc polską służbę zdrowia oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Mamy już doświadczenie z Chin - gdzie działają nasze zakłady - i wiemy, jak ważna jest masowa oraz szybka reakcja. Dlatego chcemy angażować się i wspierać Polaków na Dolnym Śląsku - dodał Domarecki.

bErFQyyS

Grupa Selena FM to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Główne marki to Tytan, Artelit oraz hiszpańska Quilosa. Jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi.

Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. W 2008 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 139,69 mln zł w 2018 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErFQyyT

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErFQyzm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
jojo
rok temu
Mam nadzieję że będzie dostępny na rynku nie tak jak płyn z orlenu zrobili zamieszanie a środek dezynfekujący niedostępny dla zwykłych śmiertelników
zobo
rok temu
czy to będzie żel Yeti 2??
Jurek
rok temu
Orlen zalał Polskę Europę i świat 5 ltr płynu do dezynfekcji - to wiadomość nr I . Wiadomość nr II - Premiera Rządu krew zalała gdy usłyszał o sukcesie Orlena . Panie Premierze szkoda nam Pana , przez litość kończe .
bErFQyzn
niestety
rok temu
a gdzie litrowe płyny na Orlenie????nigdzi nie mozena kupic klatki ,windy nie denzyfekowane tragedia