Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Dino bije rekordy na giełdzie. Jedna akcja warta ponad 200 zł

6
Podziel się:

Sieć Dino zyskuje zaufanie coraz większego grona inwestorów. Od początku roku akcje spółki wzrosły o prawie 40 proc. i w tej chwili są warte ponad 200 zł za sztukę. Na warszawskiej giełdzie jest tylko sześć firm, które są wyżej wyceniane.

Notowania akcji Dino systematycznie rosną.
Notowania akcji Dino systematycznie rosną. (Flickr)

Poniedziałkowa sesja na warszawskiej giełdzie dla większości inwestorów nie jest udana. Wśród spółek z indeksu WIG20 na plusie jest tylko PGNiG (to reakcja na porozumienie z Gazpromem)
i Dino (właściciel sieci marketów pod tą samą nazwą).

W przypadku drugiej z wymienionych spółek padł właśnie nowy rekord. Pierwszy raz w trzyletniej historii obecności Dino na giełdzie notowania przebiły okrągłe 200 zł. W najlepszym momencie (przed południem) kurs sięgnął 208 zł.

Sieć Dino to jedna z firm, którym nie straszny koronawirus. W porównaniu z wyceną na giełdzie sprzed epidemii, zyskała na wartości około 38 proc. Od początku stycznia jej kapitalizacja zwiększyła się o ponad 3 mld zł i w tej chwili spółka jest wyceniana na około 19,5 mld zł.

Zobacz także: Stocznie ledwo zipią. Zachodnie przelewy i odbiory zatrzymane

Taki wynik plasuje Dino na siódmej pozycji wśród blisko pół tysiąca spółek z GPW. Podobną wartość ma ING Bank Śląski, a wyższość sieci marketów muszą uznać m.in. Bank Santander, KGHM czy Cyfrowy Polsat.

Na wyraźnym wzrostowym kursie Dino jest mniej więcej od połowy maja. Wtedy spółka bardzo pozytywnie zaskoczyła wynikami. Po pierwszym kwartale zysk netto miała o 18 proc. wyższy od oczekiwań analityków. Wyniósł prawie 104 mln zł wobec 67 mln zł rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży w sieci po pierwszych trzech miesiącach roku przekroczyły 2 mld 220 mln zł, co oznacza poprawę wyniku z analogicznego okresu sprzed roku o 42 proc.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Qerim
4 lata temu
Szkoda tylko, że kiepsko dbają o pracowników.😤
Weyers
4 lata temu
Osobiście robię zakupy prawie zawsze w Dino.Ich przewaga nad konkurencją np.nad Biedronką to towar lepszej jakości,szczególnie alkohole np.piwa są że się tak wyrażę"normalne"a nie kombinowany skład jak w Biedronce,mają o godzinę dłużej czynne sklepy i nie oszukują na cenach co w przypadku Biedronki jest plagą.
Kostolani
4 lata temu
Tak to jest jak nowicjusze wchodzą na giełdę i kupują sieć handlową bez analiz
Mario
4 lata temu
Szkoda że w mojej okolicy ich nie ma
Thom
4 lata temu
Dino, sieć sklepów. Mają już 1tys. Polskie