Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Dobre wyniki Dino Polska. 103,9 mln zł zysku netto w I kwartale 2020

11
Podziel się:

103,9 mln zł zysku netto zanotowała grupa Dino Polska w pierwszym kwartale 2020 r. Rok wcześniej było to 67 mln zł.

Dobre wyniki Dino Polska. 103,9 mln zł zysku netto w I kwartale 2020
(PAP)

Jak podała spółka w raporcie, przychody grupy wyniosły 2,22 mld zł i były 42,3 proc. wyższe niż rok wcześniej. Polska sieć marketów należąca do Tomasza Biernackiego nie pierwszy raz pokazuje, że koronawirs nie dla wszystkich branż jest tak samo groźny. Jak już pisaliśmy w money.pl, na giełdzie sieć jest wyceniana wyżej niż przed wybuchem epidemii. W lutym akcje spółki chodziły po 160-170 zł za sztukę. Pod koniec kwietnia natomiast były wyceniane na około 180 zł, co daje wartość całego biznesu na poziomie 17,5 mld zł.

Wydaje się, że również konflikt ze związkami zawodowymi w sieci oraz rezygnacja Szymona Piducha z funkcji prezesa nie podcięły skrzydeł spółce.

Zobacz także: Zobacz też: Restauracje od poniedziałku otwarte, ale minister Szumowski na razie się tam nie wybiera

Spółka przyznaje w raporcie, że w marcu na wysoką dynamikę przychodów wpłynęły większe zakupy robione przez klientów Dino, związane z sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Ponad 40 proc. sprzedaży to świeże produkty, w tym mięso, wędliny i drób.

Do końca marca 2020 r. sieć uruchomiła 16 nowych sklepów o łącznej powierzchni 6,3 tys. m kw. Miała większe aspiracje, ale tu na przeszkodzie stanęła epidemia i ograniczenia w pracy administracji państwowej. Dlatego kolejne 23 markety (o łącznej powierzchni 9,1 tys. m kw.) mają być będą stopniowo otwierane w II kw. 2020 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
andrex007
3 lata temu
A ile to jest godnie zarabiać w sklepie?
Jaaa
3 lata temu
Jak się sprzedaje towar promocyjny po cenie bez promocji,albo mięso mielone waży przed mieleniem to i obroty rosną.
Tyu
3 lata temu
Na sklepie w którym robię zakupy kontrolerka(Tak sądzę bo biegała po sklepie z miarą i telefonem robiąc zdjęcia,a w między czasie rozmawiając) otwarcie powiedziała że mają za zadanie wykazać jak najwięcej nieprawidłowośći aby odebrać pracowniką premie które im dali...Tyle w temacie pracodawcy....
Maly
3 lata temu
Ja bym tam już dawno nie pracował
zurawiec
3 lata temu
Od dwóch miesięcy stoi wykończony, wyposażony market DINO w Chrzanowie na ul Borowcowej. Wszystkie sklepy spożywcze w okolicy zostały zamknięte. Bo budowało się DINO. Czekamy na otwarcie. Najbliższy sklep spożywczy w odleglości 4 km.