Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dino ma kłopot. Trwa konflikt ze związkami. Ten jednak nie wpłynął na akcje

Ceny akcji Dino biją kolejne rekordy. Wydaje się, że konflikt ze związkami zawodowymi w sieci oraz rezygnacja Szymona Piducha z funkcji prezesa nie podcięły skrzydeł spółce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Sieć Dino spiera się ze związkami zawodowymi.

Związki Zawodowe NSZZ Solidarność Dino Polska SA od początku kwietnia informują o sporze między siecią, a jej pracownikami. Związkowcy nie zgadzają się na nadgodziny, które muszą wypracować pracownicy w związku z wydłużeniem działania sklepów do północy lub pracy całodobowej. Domagają się zatrudnienia dodatkowych osób. Zarzucają też braki w zabezpieczeniu sanitarnym personelu - wylicza portal dlahandlu.pl.

NSZZ Solidarność Dino Polska SA publikuje na swoich stronach pisma od zarządu, a sieć zarzuca im uderzanie w dobre imię firmy i powielanie nieprawdziwych informacji Jak podaje dlahndlu.pl., spółka nie odpowiedziała na zadane pytania i nie odniosła się oficjalnie do tych informacji.

To jednak nie koniec problemów Dino. 10 maja prezes Dino Polska zrezygnował ze stanowiska - o czym informowaliśmy w money.pl. Rezygnacja została uzasadniona planowanym przejściem do rady nadzorczej spółki, które to miało zostać mu zaproponowane przez Tomasza Biernackiego, przewodniczącego rady nadzorczej i głównego akcjonariusza Dino Polska S.A.

Mimo tych zawirowań w firmie, spółka świetnie sobie radzi - i to pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią. Jak pisaliśmy w money.pl, Dino pokazała, że epidemia jej nie straszna. Eksperci chwalą spółkę za skuteczny model biznesowy, a jej akcje biją nowe rekordy.

Przymonijmy, że gdy sieć marketów wchodziła na warszawską giełdę niemal dokładnie 3 lata temu (19 kwietnia 2017), jej kapitalizacja wynosiła niewiele ponad 3,5 mld zł. Urosła więc blisko 5-krotnie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2020

RumekNie znam tego sklepu w moim regionie go nie ma ale na myśl przychodzą praktyki jakie dawniej stosowała biedronka ( po trupach do celu).

13-05-2020

ArturLudzie robiący w takich /podmiotach gospodarczych/ mają alternatywnie dobrze płatną pracą jako zrywacz owoców czy zbieracz warzyw itede itepe przy … Czytaj całość

14-05-2020

do mefistoJa pracuję w tej sieci już kilka lat i nas jest na prawdę dobra kadra. kierownicy ok, tempo pracy mamy szybkie. Czasami jest troszkę ciężko jak dużo … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)