Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Elektrobudowa: Zarmen złożył ofertę dzierżawy ZCP spółki

2
Podziel się:

Syndyk masy upadłościowej Elektrobudowy poinformował, że w odpowiedzi na zaproszenie do wstępnych rokowań dotyczących ustalenia zasad przejęcia składników masy upadłości, do spółki wpłynęła oferta dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP), złożona przez Zarmen, podała spółka.

Elektrobudowa: Zarmen złożył ofertę dzierżawy ZCP spółki

23 kwietnia Elektrobudowa informowała, że syndyk masy upadłości umożliwi Zarmen zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przedsiębiorstwa spółki.

We wrześniu 2019 r. Zarmen odstąpił od dalszego udziału w procesie dokapitalizowania w drodze emisji akcji serii F i pozyskania inwestora dla Elektrobudowy. Na początku sierpnia 2019 r. Zarmen złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Elektrobudową.

24 marca br. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, X Wydział Gospodarczy wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Elektrobudowy.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 763,5 mln zł w 2018 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
EB
3 lata temu
Szkoda Elektrobudowy
Pasa_monik
3 lata temu
Tak się naśmiewali z Energoaparatury, gdy była w tarapatach A tymczasem Energoaparatura się wykaraskała A Elektrobudowa to dno. Ciekawe który to prezes do tego doprowadził i gdzie wyprowadził pieniądze?