Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
18.09.2020 12:10

Elektrotim podtrzymuje prognozę wyników zakładając pozytywną sytuację na rynku

Elektrotim widzi możliwość realizacji prognozy przychodów i wyników w 2020 r., jednak będzie to wymagało pozytywnego rozwoju sytuacji na rynku, poinformował prezes Ariusz Bober.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W przychodach wykonanie prognozy po II kw. jest na poziomie jednej trzeciej, w wynikach jesteśmy bardziej zaawansowani, w czym pomogło zdarzenie jednorazowe. To zapowiada, że prognozy są na koniec roku całkowicie realne do osiągnięcia" - powiedział Bober podczas telekonferencji.

Jednocześnie zastrzegł, że nie będzie to proste i będzie wymagało sprzyjających okoliczności.

"Nie możemy sobie pozwolić na kolejne przesuwania projektów, na kolejne zawieszenie czy lockdown, bo to by nas zdecydowanie dotknęło" - dodał prezes.

Przypomniał, że obowiązuje prognoza skorygowana przez zarząd w czerwcu.

"Nie przewiduję fundamentalnego odchylenia na koniec roku" - podsumował.

Pod koniec czerwca br. Elektrotim podał, że prognozuje 300 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 22 mln zł zysku operacyjnego i 15,8 mln zł zysku netto w 2020 r., co oznaczało korektę wcześniejszej prognozy w dół o odpowiednio: 8,5%, 10,2% i 14,1%,

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2019 r. miał 258,6 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz