Notowania

technologie
13.05.2019 12:20

Emilewicz na EKG: Filarem UE powinien być rozwój Przemysłu 4.0

Filarem Unii Europejskiej powinien być rozwój Przemysłu 4.0, natomiast jeśli państwa członkowskie Unii skupią się na konkurowaniu wewnątrz UE, "stracimy horyzont, gdzie właściwie toczy się światowa gra", uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Filarem UE jest rozwój Przemysłu 4.0. UE powinna być też bezpieczna w zakresie wyzwań geopolitycznych i cybernetycznych, a także wrażliwa społecznie, walcząca z wykluczeniami" - powiedziała Emilewicz podczas panelu otwierający XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach "Nowa Unia - Młoda Unia: Europejskie wyzwania społeczne a zdrowa gospodarka". Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym EKG.

"Warunki prawne, które powinny zaistnieć na kontynencie europejskim, w Polsce w UE to takie, by ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej - m.in. niski obciążenia podatkowe, niski pułap wejścia, w przypadku firm innowacyjnych" - wymieniła minister.

Dodała, że wiele do zrobienia pozostaje w obszarze prawnym i edukacyjnym.

"UE potrzebuje reformy. Po pierwsze, potrzebne są zmiany gospodarcze. UE to gospodarka o drugim PKB na świecie. Potrzebujemy odnowić normy i wartości UE - tj. wolny rynek i współpracę międzyrządową oraz w zakresie legitymizacji. Elity UE nie rozumieją procesów społecznych. Osią reformy Unii powinno stać się odnowienie przekonania, że UE jest najbardziej odpowiednia do utrzymania pokoju i rozwoju na kontynencie - te dwa elementy muszą iść ze sobą w parze" - podsumowała minister.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz