Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
25.03.2020 16:24

Emilewicz: Wszystkie elementy tarczy antykryzysowej zostały zatwierdzone

Wszystkie elementy projektu tzw. tarczy antykryzysowej - działań osłonowych dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa zostały zatwierdzone, poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dziś na roboczym spotkaniu członków rządu omówiliśmy wszystkie elementy, które znajdują się w projekcie tarczy antykryzysowej. Wszystkie elementy zostały zatwierdzone. Trwają prace techniczno-legislacyjne" - powiedziała Emilewicz na konferencji prasowej.

Zapowiedziała, że do końca dnia projekt zostanie przyjęty przez Radę Ministrów (RM). Jutro poszczególne rozwiązania będą konsultowane z opozycją. Konsultacje takie trwają również dzisiaj.

Projekt działań osłonowych dla przedsiębiorców szacowany był na co najmniej 212 zł. Teraz obejmie także trzymiesięczne zwolnienia dla przedsiębiorców z ZUS i dla rolników z KRUS.

Propozycje zawarte w tarczy antykryzysowej obejmują m.in. zwolnienie z ZUS mikrofirm, których obroty spadły o min. 50%; dopłaty ok. 2 tys. zł do płacy pracownika objętego przestojem lub obniżonym wymiarem pracy, dofinansowanie dla prowadzących działalność gosp. do 90% min płacy, gdy obroty spadną o 80% przez 2 miesiące. Znalazł się tam m.in. także zapis o tym, że Polski Fundusz Rozwoju (PFR) otrzyma 6 mld zł na wsparcie dla firm - kapitałowe lub nawet w formie bezzwrotnego finansowania.

Rząd chce, by projekt został rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpoczyna się 27 marca br. w trybie częściowo zdalnym. Rząd jest przekonany, że uda się uzyskać poparcie Senatu dla tej inicjatywy.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał wcześniej, że nawet jeżeli specustawa zostałaby przyjęta w ciągu jednego czy dwóch tygodni ma obowiązywać od 1 kwietnia.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2020

MikaA co z zasiłkami dla dzieci 8-12 lat? Bardzo prosimy o wydłużenie wieku. Szkoły zamknięte a dziecko 10 letnie nie moze zostać samo w domu na 9 godzin. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)