Notowania

energetyka
23.01.2020 10:33

Energa: 48% uprawnionych pracowników zdecydowało się na udział w PPK

Spośród uprawnionych osób zatrudnionych w Grupie Energa, 48% zdecydowało się na dołącznie do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) w I turze programu, w porównaniu do średniej krajowej, która wyniosła 39%, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"PPK to dobre rozwiązanie. Stwarza dodatkowe możliwości oszczędzania. A my w tym pomagamy. Gwarantujemy dofinasowanie każdemu zatrudnionemu, który zdecyduje się przystąpić do programu" - skomentowała wiceprezes Energi Adrianna Sikorska, cytowana w komunikacie.

W pierwszej turze programu obowiązkiem utworzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych zostało objętych 15 pracodawców, którzy zatrudniali powyżej 250 osób. W Grupie Energa do PPK przystąpiło 2 960 pracowników, czyli 48% uprawnionych.

Pierwsza tura PPK zakończyła się 12 listopada 2019 r. Polski Fundusz Rozwoju podał, że na dodatkową emeryturę zdecydowało się odkładać 39% z ok. 3 mln Polaków. Kolejne 2% przystąpiło do Pracowniczych Programów Emerytalnych. W sumie, w ubiegłym roku aż 41% uprawnionych zdecydowało się gromadzić dodatkowe środki finansowe na emeryturę.

Programem długotrwałego oszczędzania na emeryturę zostali objęci wszyscy pracownicy i współpracownicy do 55 lat, którzy podlegali obowiązkowym ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Do programu przystąpiło dobrowolnie też prawie 400 osób powyżej 55 roku życia, przypomniano.

"Druga tura programu rozpoczęła się 1 stycznia 2020 r. Tym razem obowiązkiem utworzenia PPK zostało objętych kolejnych 10 spółek Grupy Energa, które na koniec czerwca ub. roku zatrudniały powyżej 50 pracowników. Umowy z instytucją finansową na prowadzenie programu w imieniu i na rzecz osób zatrudnionych powinny zostać zawarte do 12 maja br. Dane o tym, ile osób przystąpi do drugiej tury programu będą znane najprawdopodobniej pod koniec maja" - czytamy dalej.

Obowiązek wprowadzenia PPK obejmie wszystkich pracodawców Grupy Energa do roku 2021, podano także.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2020

KlaunyNa macierzyńskim składek nie ma.Kto pisał ustawę ?

23-01-2020

HmmTo by się zgadzało. Niemalże połowa nie ma mózgu :)

Rozwiń komentarze (2)