Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Enter Air sprowadza Polaków z zagranicy. "Operacje odbywają się bez zakłóceń"

Nie tylko z PLL LOT Polacy mogą wrócić do kraju w okresie ograniczonego ruchu samolotowego. Enter Air zapewnia, że jego loty odbywają się bez zakłóceń. Zarząd przekonuje, że nie widzi zagrożenia dla terminowego wywiązywania się z umów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Enter Air w tym roku obsłużył już więcej operacji lotniczych niż rok wcześniej w tym samym okresie. (Fot: Polska Press/East News)

Rząd przeciwdziałając rozwojowi epidemii koronawirusa w Polsce zamknął granice i ograniczył m.in. ruch lotniczy. Państwowy przewoźnik PLL LOT dostał więc za zadanie ściągnąć Polaków czarterami do kraju. Ale nie jest w tym jedyny.

Największa prywatna linia lotnicza w Polsce, czyli Enter Air prowadzi aktualnie operacje przywożenia turystów polskich z zagranicy oraz normalne operacje zakontraktowane przez zagranicznych kontrahentów - informuje zarząd spółki.

"Pomimo działania w trybie sztabu kryzysowego, operacje odbywają się bez zakłóceń. Zarząd spółki współpracuje z bankami i innymi instytucjami finansowymi w celu zapewnienia odpowiedniego zapasu środków na czas kryzysu. Wykonywane rejsy są na bieżąco przedpłacane zgodnie z kontraktami" - czytamy w komunikacie.

Puste lotniska. Koronawirus sieje spustoszenie w branży turystycznej

Władze spółki zapewniają, że aktualnie sytuacja finansowa grupy nadal jest stabilna, a zarząd nie dostrzega zagrożenia dla terminowego wywiązywania się z wymagalnych zobowiązań.

Enter Air podał, że w okresie od 1 stycznia do 12 marca 2020 roku wykonał 2 208 operacji lotniczych, co oznacza wzrost przewozów o około 28 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Optymizmu władz zdają się nie podzielać inwestorzy. Akcje Enter Air, które na giełdzie w Warszawie są notowane od 2015 roku, od blisko miesiąca idą w dół. Obecnie są wyceniane na około 15 zł w porównaniu z powyżej 50 zł w lutym.

Enter Air - jak sam podkreśla - jest największą prywatną linią lotniczą w Polsce. Posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: enter air, koronawirus, loty, wiadomości, giełda
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2020

czas rozliczeń nadchodziciekawe, czym by Polacy do kraju wracali, gdyby Tuskowi i jego wspólnikom, udało się do końca LOT zniszczyć i za grosze i za parę stołków i medali, … Czytaj całość

16-03-2020

wybór należy do waspremierem Kopacz, ministrem zdrowia Arłukowicz, a prezydentem Błońska i już kilka tysięcy zarażeń i kilkadziesiąt zgonów, a w przyszłości, nie takie … Czytaj całość

16-03-2020

PatryiotaJak trwoga do Polski a tak dorabiali obce kraje niech oni was leczą

Rozwiń komentarze (6)