Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
29.06.2020 10:04

FO Dębica udzieliła 115 mln zł pożyczki firmie Goodyear

Firma Oponiarska Dębica (FO Dębica) zawarła z podmiotem pośrednio dominującym Goodyear umowę, zgodnie z którą udzieliła 115 mln zł pożyczki, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)

"Termin spłaty pożyczki został ustalony na dzień 25.06.2021 r. Oprocentowanie pożyczki w skali roku jest równe sumie [WIBOR1Y + 0,1% marży], a więc obecnie wynosi 0,43% w skali roku' - czytamy w komunikacie.

Umowa pożyczki przewiduje zarówno prawo Goodyear do dokonania wcześniejszej spłaty, jak i prawo FO Dębica do żądania wcześniejszej spłaty. Spłata pożyczki jest zabezpieczona gwarancją The Goodyear Tire & Rubber Company, podmiotu pośrednio dominującego nad spółką.

"W związku z terminową spłatą w dniu 26.06.2020 r. wcześniejszej pożyczki udzielonej w kwocie nominalnej 115 mln zł (podana kwota nie uwzględnia naliczonych i spłaconych odsetek) przez spółkę Goodyear, całkowita wartość pożyczek udzielonych na chwilę obecną Goodyear wynosi 290 mln zł (kapitał, nie uwzględniając należnych odsetek)" - czytamy dalej.

Firma Oponiarska Dębica to polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 2,06 mld zł w 2019 r.

Tagi: chemia, farmacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2020

AndrzejTo chore. Pokażcie mi bank, który udziela pożyczek na takich warunkach. Powinno być odwrotnie, to właściciel większości udziałów powinien ewentualnie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)