Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

FO Dębica udzieliła 115 mln zł pożyczki firmie Goodyear

1
Podziel się

Firma Oponiarska Dębica (FO Dębica) zawarła z podmiotem pośrednio dominującym Goodyear umowę, zgodnie z którą udzieliła 115 mln zł pożyczki, podała spółka.

FO Dębica udzieliła 115 mln zł pożyczki firmie Goodyear
(Pixabay)
bDXNCNHF

"Termin spłaty pożyczki został ustalony na dzień 25.06.2021 r. Oprocentowanie pożyczki w skali roku jest równe sumie [WIBOR1Y + 0,1% marży], a więc obecnie wynosi 0,43% w skali roku' - czytamy w komunikacie.

Umowa pożyczki przewiduje zarówno prawo Goodyear do dokonania wcześniejszej spłaty, jak i prawo FO Dębica do żądania wcześniejszej spłaty. Spłata pożyczki jest zabezpieczona gwarancją The Goodyear Tire & Rubber Company, podmiotu pośrednio dominującego nad spółką.

"W związku z terminową spłatą w dniu 26.06.2020 r. wcześniejszej pożyczki udzielonej w kwocie nominalnej 115 mln zł (podana kwota nie uwzględnia naliczonych i spłaconych odsetek) przez spółkę Goodyear, całkowita wartość pożyczek udzielonych na chwilę obecną Goodyear wynosi 290 mln zł (kapitał, nie uwzględniając należnych odsetek)" - czytamy dalej.

bDXNCNHH

Firma Oponiarska Dębica to polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 2,06 mld zł w 2019 r.

bDXNCNIi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Andrzej
10 miesięcy temu
To chore. Pokażcie mi bank, który udziela pożyczek na takich warunkach. Powinno być odwrotnie, to właściciel większości udziałów powinien ewentualnie udzielać pożyczek firmie, której jest właścicielem. No, ale tak wygląda współpraca z amerykanami.