Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
19.03.2020 12:23

Forte wstrzyma produkcję mebli. Wszystkie zakłady zamknięte przez co najmniej dwa tygodnie

Pięć zakładów polskiego producenta mebli Forte stanie na co najmniej dwa tygodnie. Zarząd spółki ogłosił, że praca zostanie wstrzymana od 24 marca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zakłady produkcyjne Forte staną na dwa tygodnie. (Fot: Marek Zawadka/Reporter)

W oficjalnym komunikacie zarząd wskazał, że czasowe wstrzymanie produkcji dotyczy wszystkich zakładów produkcyjnych Forte. Są zlokalizowane w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz w Hajnówce. Całkowita powierzchnia produkcyjna fabryk wynosi 143 tys. metrów kwadratowych.

Na razie wstrzymanie produkcji będzie obowiązywać od 24 marca do 6 kwietnia z możliwością przedłużenia tej decyzji o kolejny okres.

"Spółka pragnie podkreślić, że nadal realizuje zamówienia i dostawy do odbiorców, którzy wyrazili gotowość odbioru swoich zamówień oraz prowadzi działalność sprzedażową w takim zakresie, na jaki pozwalają aktualnie obowiązujące regulacje prawne" - czytamy w komunikacie.

Spółka wyjaśnia, że decyzja zarządu o okresowym wstrzymaniu produkcji podyktowana jest troską o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników spółki, partnerów biznesowych i kontrahentów oraz ograniczeniami wynikającymi z regulacji rządów poszczególnych państw w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Koronawirus. Pakiety dla upadających firm. "Taka jest intencja rządu"

"Jednocześnie zarząd emitenta, informuje, że podjął niezbędne działania mające na celu ograniczenie negatywnych skutków obecnej sytuacji na prowadzoną działalność" - czytamy dalej.

Forte zastrzegło, że z uwagi na dynamicznie zmieniającą się aktualną sytuacje dot. rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, wstrzymanie produkcji będzie mieć negatywny wpływ na wyniki spółki, jednak zarząd nie jest w stanie oszacować rozmiaru jej wpływu na sytuację finansową i operacyjną grupy kapitałowej Forte.

Spółka analizuje sytuację na bieżąco i w zależności od okoliczności i potrzeb, jest przygotowana, aby wznowić produkcję w najkrótszym możliwym terminie - podsumowano.

Jak na komunikat spółki zareagowali inwestorzy giełdowi? Choć na giełdzie w Warszawie w czwartek panują całkiem dobre nastroje, akcje Forte spadają i to wyraźnie. Około południa jedna akcja kosztowała 11,90 zł, a więc o blisko 8 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji.

Tegoroczne notowania akcji Forte

Tym samym pogłębiają się spadki. Forte jest wyceniane najniżej od 2013 roku. Cały biznes inwestorzy oceniają na około 285 mln zł, a jeszcze w lutym kapitalizacja sięgała 900 mln zł. Warto przypomnieć, że w czasach świetności, a więc na początku 2017 roku, Forte wyceniano na prawie 2 mld zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, forte, zamknięcie zakładów, meble, koronawirus
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

NikodemKtoś tam nie myśli, powinni wdrożyć produkcję tanich trumien, będą potrzebne ludziom bez środków do życia aby pochować zmarłych członków rodzin. … Czytaj całość

19-03-2020

Kriswszystko zamkną, tylko jak Polacy się obudzą to nie będzie do czego wracać. Zamiast izolować starszych i schorowanych to większość hurra wolne. … Czytaj całość

19-03-2020

HubertTo nie troska o pracowników , tylko magazyny pełne , a nic teraz nie schodzi .

Rozwiń komentarze (32)