Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Forum TFI złożyło do UOKiK wniosek ws. przejęcia Ultimo NSFIZ od Altus TFI

1
Podziel się:

Forum Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad Ultimo Niestandaryzowanym Sekurytyzacyjnym Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, podał Urząd.

Forum TFI złożyło do UOKiK wniosek ws. przejęcia Ultimo NSFIZ od Altus TFI

Wniosek wpłynął 8 kwietnia, sprawa jest w toku.

"Planowana koncentracja dokonywana będzie na podstawie art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów i polegać będzie na przejęciu przez Forum Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zarządzania funduszem inwestycyjnym Ultimo Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zarządzany dotychczas przez Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Przejęcie zarządzania nastąpi na podstawie art. 238a ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi" - czytamy w komunikacie.

Forum TFI jest towarzystwem funduszy inwestycyjnych specjalizującym się w tworzeniu i zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi. Podmiotem dominującym w grupie kapitałowej, do której należy Forum TFI Ariel Investment Fund S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu.

Ultimo Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty jest zarządzany przez Altus TFI. Wyłącznym przedmiotem działalności funduszu jest lokowanie środków pieniężnych zebranych w drodze niepublicznego proponowania nabycia certyfikatów inwestycyjnych w wierzytelności lub pakiety sekurytyzowanych wierzytelności, w określone w statucie papiery wartościowe, instrumenty rynku pieniężnego oraz inne prawa majątkowe.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
yra
4 lata temu
I znowu luxemburg raj dla złodziei