Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Frank Herrmann i Stefan Zinn powołani do zarządu Pfleiderera

0
Podziel się:

Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Rada nadzorcza Pfleiderer Group powołała do zarządu spółki Dr. Franka Herrmanna jako członka zarządu - dyrektora operacyjnego oraz Stefana Zinna jako członka zarządu - dyrektora handlowego, podał Pfleiderer.

Frank Herrmann i Stefan Zinn powołani do zarządu Pfleiderera

Obaj nowi członkowie zarządu obejmą swoje funkcje z dniem 1 maja 2019 r., podano także.

"Dr. Frank Herrmann ukończył studia inżynierskie na Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt. Tytuł doktora inżyniera uzyskał na Uniwersytecie Technicznym w Clausthal-Zellerfeld. W 2017 roku pełnił funkcję dyrektora pperacyjnego w firmie URSA Insulation będącej jednym z największych w Europie producentem materiałów izolacyjnych. W latach 2008-2016 pełnił wysokie kierownicze funkcje w Braas Monier Building Group. Wcześniej Dr. Frank Herrmann pracował w firmach Bain & Company, Gemini Consulting oraz PricewaterhouseCoopers" - czytamy w komunikacie.

"Stefan Zinn ukończył studia w zakresie zarządzania biznesem na Uniwersytecie Juliusza Maksymiliana w Würzburgu w Niemczech.

Stefan Zinn od 2013 roku pracuje w Grupie Pfleiderer na kierowniczych stanowiskach w obszarze sprzedaży. Od 2017 roku był odpowiedzialny za sprzedaż eksportową w segmencie zachodnim, a od 2018 roku za całą sprzedaż segmentu zachodniego. Od stycznia 2019 roku pełni stanowisko dyrektora handlowego odpowiedzialnego za sprzedaż w segmencie zachodnim, sprzedaż eksportową oraz marketing. W latach 1994-2012 Stefan Zinn pracował na kierowniczych stanowiskach, w tym dyrektora ds. sprzedaży, marketingu i strategii oraz dyrektora finansowego, w firmie Neschen, Bückeburg będącej wiodącym producentem cyfrowych mediów drukowanych i produktów samoprzylepnych. W latach 1991-1994 pracował w rodzinnej firmie konsultingowej Rolf Zinn & Partner" - czytamy dalej.

Wcześniej Pfleiderer poinformował o rezygnacji z dniem 31 marca 2019 Dirka Hardow, który pełnił funkcję członka zarządu - dyrektora operacyjnego.

Od 1 maja br. w skład zarządu Pfleiderer Group wchodzić będą: prezes Thomas Schabinger, członek zarządu - dyrektor finansowy Niko Reiner, Frank Herrmann, członek zarządu - dyrektor operacyjny oraz Stefan Zinn, członek zarządu - dyrektor handlowy.

Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)