Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fuzja Orlenu i Lotosu. Koalicja Obywatelska chce zablokować połączenie

Jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory, nie będzie fuzji Orlenu i Lotosu - zapowiedział główny ekonomista Platformy Obywatelskiej Andrzej Rzońca. Proponuje program "monopolom stop".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Platforma obywatelska jest przeciw monopolom. (Fot: Tomasz Gzell)

Smakosze wysokoprocentowych trunków mogą spać spokojnie. Zapowiedziany przez głównego ekonomistę PO program "monopolom stop" odnosi się do kwestii gospodarczych. Największa partia opozycyjna opowiada się przeciw tworzeniu wielkich firm, które mogłyby ograniczać konkurencję na rynku.

Odnosi się to m.in. do zapowiadanej wielkiej fuzji na rynku paliw w Polsce. Chodzi o Orlen i Lotos, które mają się połączyć. Na początku lipca wniosek o wydanie zgody na fuzję wpłynął do Komisji Europejskiej.

- Jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory, fuzji tych firm nie będzie - powiedział główny ekonomista Platformy Obywatelskiej Andrzej Rzońca, cytowany przez PAP. Podkreślił, że dwa czołowe polskie koncerny powinny ze sobą konkurować, co miałoby być w interesie choćby kierowców tankujących na stacjach.

Paliwowa fuzja. "Orlen z Lotosem będzie i tak mikrusem"

- Gdzie jest wartość w połączeniu Orlenu i Lotosu? Nie ma jej. Nie znajduję żadnych argumentów na rzecz fuzji - mówił na początku roku Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu. Jego zdaniem połączenie aktywów dwóch największych firm paliwowych jest o tyle ryzykowne, że jeśli ktoś chciałby zrobić coś niebezpiecznego, z wrogim przejęciem włącznie, będzie mógł to przeprowadzić.

Wypowiedź głównego ekonomisty PO błyskawicznie skomentował obecny prezes Orlenu. Sugeruje grę polityczną i wypomina, że za ostatnich trzech lat zysk jego spółki był wielokrotnie większy niż przez całe rządy Platformy. Przekonuje, żefuzja to szansa dla całej polskiej gospodarki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koalicja obywatelska, fuzja, orlen, lotos, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda, wybory
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2019

OTO NOWY PROGRAM POKO SOKO:Zlikwidujemy CBA !  Zlikwidujemy IPN !  Zlikwidujemy 500 plus!  Zlikwidujemy emerytury wszystkim a SB podwyższymy o 300 % !  Każdy będzie musiał … Czytaj całość

12-07-2019

RobertSchetyna nie kompromituj się już do końca

12-07-2019

woopodziela na 10 i przybedzie prezesów

Rozwiń komentarze (20)