Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GetBack otrzymał pozew od Trigon TFI zw. z umową ramową z 2017 r.

0
Podziel się:

Warszawa, 18.03.2019 (ISBnews) - GetBack w restrukturyzacji otrzymał od Trigon Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) pozew o ustalenie tego, że do rozwiązania umowy ramowej zawartej pomiędzy spółkami 9 sierpnia 2017 r. doszło z przyczyn leżących wyłącznie po stronie GetBack, podała spółka. GetBack podjął kroki prawne nakierowane na ochronę sfery praw i interesów w ramach postępowania cywilnego zainicjowanego wyżej powołanym powództwem.

GetBack otrzymał pozew od Trigon TFI zw. z umową ramową z 2017 r.

"Powód wnosi w szczególności o ustalenie tego, że umowa ramowa o świadczenie usług obsługi portfelu inwestycyjnych z dnia 9 sierpnia między powodem a emitentem została wyraźnie zawarta, obowiązywała w okresie od dnia 9 sierpnia 2017 r. do dnia 19 lipca 2018 r., powód należycie wykonał zobowiązania wynikające z tej umowy, a do skutecznego rozwiązania umowy przez powoda doszło z przyczyn leżących wyłącznie po stronie emitenta" - czytamy w komunikacie GetBacku.

Powód wnosi także o ustalenie tego, że wzajemne świadczenia powoda i emitenta, zostały określone w umowie ramowej na świadczenie usług obsługi portfeli inwestycyjnych z dnia 9 sierpnia 2017 r., zgodnie z zasadą ekwiwalentności świadczeń, a wartość świadczenia emitenta na rzecz powoda na podstawie umowy odpowiadała wartości świadczenia powoda na rzecz emitenta. Powód wnosi równocześnie o dopuszczenie i przeprowadzenie licznych dowodów, podano także.

Wartość przedmiotu sporu nie została określona.

GetBack podał, że podjął korki prawne "nakierowane na ochronę sfery praw i interesów emitenta w ramach postępowania cywilnego zainicjowanego wyżej powołanym powództwem", podsumowano.

GetBack S.A. w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)