Notowania

giełda
13.12.2019 11:31

Giełda zawiesiła notowania dwóch spółek. Indykpol i Ergis z przymusowym wykupem akcji

Inwestorzy giełdowi stracili możliwość kupna akcji spółek Indykpol i Ergis. Władze GPW wstrzymały obrót nimi. Wszyscy drobni inwestorzy posiadający ich akcje będą musieli się pozbyć swoich udziałów. Nie ważne czy będą chcieli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Giełda wstrzymała możliwość handli akcjami dwóch spółek. (Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

"Zlecenia maklerskie na akcje spółki Indykpol S.A., przekazane na giełdę, a nie zrealizowane do dnia 12 grudnia 2019 r (włącznie) tracą ważność i począwszy od 13 grudnia 2019 r. zlecenia maklerskie na akcje spółki nie będą przyjmowane" - czytamy w komunikacie giełdy.

Podobną informację przekazały władze giełdy w stosunku do akcji innej dużej spółki - Ergis. W obu przypadkach ma to związek ze specjalną procedurą przymusowego wykupu akcji. Drobni inwestorzy, posiadający udziały, będą zmuszeni do ich sprzedaży głównym właścicielom.

W przypadku Indykpolu przymusowy wykup akcji dokona firma Rolmex, posiadająca łącznie ze stronami porozumienia (Warmińsko-Mazurskim Handlem Międzynarodowym, Feliksem Kulikowskim, Piotrem Kulikowskim, Dorotą Madejską, Jarosławem Madejskim, Mateuszem Madejskim oraz Elżbietą Dorosz) powyżej 90 proc. ogólnej liczby głosów.

Daniel Obajtek w money.pl: Mamy specjalny program dla inwestorów indywidualnych

Przedmiotem przymusowego wykupu są wszystkie pozostałe akcje spółki, posiadane przez akcjonariuszy mniejszościowych, tj. 665 374 akcji zwykłych na okaziciela spółki.

Wcześniej Finergis Investments w porozumieniu z Markiem Górskim ogłosili przymusowy wykup 2 828 849 akcji, stanowiących 7,49 proc. kapitału Ergisu. Dzień przymusowego wykupu ustalono tu na 18 grudnia, a pośredniczącym w wezwaniu został Dom Maklerski mBanku.

Grupa kapitałowa Indykpol jest największą w Polsce organizacją spółek drobiarskich specjalizującą się w hodowli, tuczu indyków oraz w produkcji i sprzedaży mięsa indyczego oraz przetworów indyczych. Zadebiutowała na GPW w 1994 roku.

Z kolei Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (np. folie i laminaty barierowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, indykpol, ergis, akcje, wykup, inwestowanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-12-2019

240255A co ze spolkami SWINIOPOL i KANALIOPOL no i jeszcze sa KONIAPOL KROWOPOL oraz OWCZOPOL co z tymi spolkami ?????

15-12-2019

Obserwator.Kto zarobił -ten zarobił ale ich NIE OKRADLI jak inni , bo na giełdę idzie się po pieniądze frajerów , niestety takie jest życie , każdy to powie / … Czytaj całość

15-12-2019

jaNasza giełda nie nadąża za światem, a spółki często są po prostu słabe. Patrząc na ostatnie 10 lat to drepczemy w miejscu. A w USA hossa. Nic dziwnego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)