Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
akcje
19.03.2020 10:00

Giełdy w Europie startują na plusie. Lepsze nastroje także na GPW

Na starcie czwartkowej sesji na giełdzie notowania akcji są w większości na plusie. Dotyczy to zarówno warszawskiego parkietu jak i najważniejszych indeksów europejskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jakie nastroje na giełdzie? (Fot: Asif HASSAN / AFP)

Po 30 minutach handlu akcjami w Europie można stwierdzić, że nastroje na rynkach finansowych poprawiły się. Patrząc na tabelę notowań dominuje kolor zielony, a to oznacza wzrosty. Nie są na tyle duże, by móc mówić o końcu kryzysu, ale stabilizacja powinna cieszyć inwestorów.

Wyróżnia się przede wszystkim francuska giełda, bo indeks CAC40 rośnie już prawie 4 proc. We Włoszech i Hiszpanii notowania rosną o około 3 proc. i tuż za nimi plasuje się warszawska GPW. Indeks naszych 20 największych spółek jest na plusie blisko 2,5 proc.

Kurs WIG20 jest na poziomie 1430 pkt, a więc blisko 150 pkt powyżej dołka sprzed 3 dni. W indeksie wyróżnia się PGE. Akcje energetycznej spółki są 8 proc. na plusie. Za nią jest CCC rosnące 6 proc. i Play zyskujący na wartości ponad 5 proc.

Koronawirus. Pakiety dla upadających firm. "Taka jest intencja rządu"

Zdecydowana większość największych spółek na razie jest na plusie. W gorszych nastrojach mogą być tylko posiadacze akcji LPP i Dino, bo tanieją około 2-3 proc.

Lepiej niż w środę wygląda też sytuacja średniej wielkości spółek i mniejszych firm. Indeks mWIG40 rośnie 1,5 proc. i około 0,8 proc. sWIG80.

Dopiero za kilka godzin zostanie wznowiona sesja na amerykańskiej giełdzie. Jeśli nic się nie zmieni, można oczekiwać większego spokoju w szeregach inwestorów. Kontrakty terminowe sugerują, że główne indeksy mogą wystartować na lekkim plusie.

Za nami już sesja w Azji. Na szczęście nastroje z tamtego regionu nie udzieliły się Europejczykom. Z największych parkietów inwestorzy schodzili bowiem ze stratami. W Japonii kursy zjechały średnio o 1 proc. W Chinach spadki wyniosły 1-2 proc. Znacznie gorzej było w Korei Południowej, gdzie indeks KOSPI poleciał w dół prawie 8 proc.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: akcje, inwestowanie, wiadomości, giełda, komentarze giełdowe, koronawirus
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

papwciągu 2-4 tygodni zacznąsie pierwsze bankructwa linie lotnicze,gastronomia,turystyka,transport.....w najlepszym wypadku czeka nas 6 miesiscy spadków … Czytaj całość

19-03-2020

MonteChwilowe odbicie

19-03-2020

chwilowe odbiciespadającego zdechłego kota

Rozwiń komentarze (5)