Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Górnicy od lipca dostaną podwyżki. JSW będzie to kosztować 110 mln zł

18
Podziel się

Związkowcy wywalczyli podwyżki, choć nie takie, o jakie wnioskowali. Wszyscy pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) mogą liczyć od 1 lipca na podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego o 3,4 proc.

Górnicy od lipca dostaną podwyżki. JSW będzie to kosztować 110 mln zł
Górnicy dostaną podwyżkę. (Adobe Stock, Michael Evans)
bDYpApIR

"Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. informuje, że dzisiaj podjął uchwałę o wprowadzeniu od dnia 1 lipca 2021 roku wzrostu stawek płac zasadniczych o 3,4 proc. dla wszystkich pracowników JSW S.A." - głosi oficjalny komunikat.

W krótkim oświadczeniu zarząd spółki poinformował, że powyższa decyzja oznaczać będzie wzrost kosztów pracy w skali roku o około 110 mln zł.

bDYpApIT

Potwierdziły się więc wcześniejsze doniesienia o tym, że spółka szykuje "inflacyjną podwyżkę", czyli uwzględniającą średni roczny wzrost cen w kraju.

Zobacz także: Emerytura bez podatku. Ekspert ocenia odważny pomysł

JSW wyraźnie mówi o podwyżce zasadniczej stawki, co oznacza, że ostateczna wypłata na konto będzie mniejsza niż 3,4 proc.

bDYpApIZ

Zgodnie ze stosowanymi wewnętrznymi regulacjami, za wykonaną pracę pracownikom w JSW przysługuje wynagrodzenie składające się ze stawki płacy zasadniczej, ale też na wypłatę składają się premie, dodatki stażowe, funkcyjne czy dodatki za pracę w warunkach uciążliwych, szkodliwych i niebezpiecznych.

Skala podwyżek będzie mniejsza niż wynika np. z danych GUS na temat średniego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Jest też niższa od tego, co proponowały związki zawodowe.

Z publikowanego niedawno raportu rocznego JSW wynika, że 1 lutego 2020 Reprezentatywne Organizacje Związkowe JSW tj. ZOK NSZZ "Solidarność" JSW, ZZ "Kadra" Pracowników JSW i Federacja ZZG JSW wystąpiły z wnioskiem o wzrost stawek płac zasadniczych w JSW o 6 proc.

bDYpApJa

Trwające od tamtego czasu negocjacje zostały zawieszone na czas pandemii. Z zastrzeżeniem, że temat wróci, gdy minie największe zagrożenie związane z pandemią koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYpApJu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
xxl
1 tyg. temu
Kieby nie podatki unijne to węgiel byłby tani!!!
INSIDER
1 tyg. temu
Odwalcie się od Związków Zawodowych! Ich rolą i zadaniem żądać zawsze i wszędzie, jak najwiecej. To durny Zarząd nie umie odmówić i tak jest skołowany że zaciąga kredyt aby dać podwyżki. Jak Związki mają przed sobą kozę, którą mogą wydoić, zawsze ja wydoją. Powiedzieli, że pani Prezes się nie nadaje, i właśnie to udowadniają na każdym kroku.
JACK
1 tyg. temu
Święta krowa ? myślałem , że tylko w Indiach.
bDYpApJv
Jan bez ziemi...
1 tyg. temu
Na zdjęciu taśmociąg z kruszarki wstępnej na kamieniołomie a tekst o JSW. Całe WuPe i "dziennikarze" branżowi
Kamila
2 tyg. temu
To są kpiny! Żadna inna nierentowna branża od lat nie jest dotowana przez państwo i jeszcze teraz podwyżki. Wg mnie to kupienie ,,spokoju,, od strajków i protestów oraz ,, inwestycja w utrzymanie głosów wyborców,, z tej branży. Szlag mnie trafia jak marnowane są miliony w naszym kraju.