Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gowin: KE za umorzeniem 100% subwencji PFR dla najbardziej dotkniętych branż

1
Podziel się:

Komisja Europejska (KE) zgodziła się na przedłużenie wszystkich stosowanych od wiosny instrumentów pomocowych dla branż dotkniętych pandemią COVID-19, a także umorzenie w 100% subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju, przyznanej wiosną tego roku dla wszystkich branż, które obecnie są dotknięte obostrzeniami, poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Gowin: KE za umorzeniem 100% subwencji PFR dla najbardziej dotkniętych branż

Wsparcie państwa dla przedsiębiorstw, dotkniętych pandemią, wymaga notyfikacji Komisji Europejskiej. Jak wynika z zapowiedzi rządu wsparcie dla branż, najbardziej dotkniętych obostrzeniami w trakcie II fali pandemii ma wynieść około 40 mld zł.

"Nasz rząd i instytucje państwa polskiego intensywnie negocjują z Komisją Europejską zgodę na kolejne środki pomocowe. [...] Komisja zgodziła się na przedłużenie wszystkich dotychczasowych stosowanych od wiosny instrumentów pomocowych. Zgodziła się też na kolejne ważne rozstrzygnięcia, takie jak umorzenie dla tych wszystkich branż, które są dotknięte obostrzeniami, umorzenie w 100% pomocy z Polskiego Funduszu Rozwoju, przyznanej wiosną tego roku" - powiedział Gowin w trakcie konferencji prasowej.

Zaznaczył, że "Polska jest [...] liderem jeżeli chodzi o negocjowanie zupełnie nowego instrumentu pomocowego - refinansowania firmom dotkniętym i branżom dotkniętym obostrzeniami do 75% kosztów stałych".

"Ta kolejna tarcza pomocowa opiewa na kwotę ok. 40 mld zł" - dodał.

Przypomniał także, że w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) trwają prace nad tarczą prawną - uproszczeniem i dostosowaniem przepisów prawnych, by były bardziej przyjazne dla przedsiębiorców.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Jarek
3 lata temu
Najpierw sprawdzic pity i city z roku 2019 i z 2020 nie bylo spadku o 50%kasa w calosci do zwrotu wielu przedsiebiorcow zakombinowalo i olbrzymie pieniadze dostali