Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Lotos miała szacunkowo 0,67 mld zł oczyszczonej EBITDA LIFO w I kw.

0
Podziel się

Grupa Lotos odnotowała skonsolidowany oczyszczony wynik EBITDA LIFO w wysokości 0,67 mld zł w I kw. 2020 r., podała spółka, prezentując szacunkowe dane. Według tych danych, raportowana skonsolidowana strata EBIT w I kw. br. wyniosła 1,36 mld zł.

Grupa Lotos miała szacunkowo 0,67 mld zł oczyszczonej EBITDA LIFO w I kw.
bEqZcJLV

"Szacunkowy skonsolidowany wynik operacyjny wg LIFO powiększony o amortyzację po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych (oczyszczona EBITDA LIFO): 0,67 mld zł; w tym:

a. Szacunkowa oczyszczona EBITDA LIFO segmentu produkcji i handlu: 0,49 mld zł

b. Szacunkowa oczyszczona EBITDA LIFO segmentu wydobywczego: 0,18 mld zł" - czytamy w komunikacie.

bEqZcJLX

Szacunkowy skonsolidowany wynik operacyjny wg LIFO po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych (oczyszczony EBIT LIFO) wyniósł 0,4 mld zł.

Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 6,1 mld zł

"Jednocześnie spółka informuje, iż w omawianym okresie, na raportowany skonsolidowany wynik operacyjny EBIT ujemnie wpłynęły:

1. saldo zdarzeń jednorazowych w wysokości 0,88 mld zł w segmencie produkcji i handlu (w tym odpisy aktualizujące wartość zapasów w wysokości 0,83 mld zł),

bEqZcJMd

2. odpisy aktualizujące wartość aktywów trwałych w segmencie wydobywczym w wysokości 0,3 mld zł,

3. efekt LIFO na wycenie zapasów w wysokości 0,57 mld zł (obniżający wynik raportowany).

Wymienione wyżej zdarzenia są odzwierciedleniem dynamicznego spadku notowań ropy naftowej i produktów rafineryjnych na globalnych rynkach w 1 kwartale 2020 roku. W rezultacie spółka szacuje, że w I kwartale 2020 roku strata na poziomie raportowanego skonsolidowanego wyniku operacyjnego EBIT wyniesie -1,36 mld zł" - czytamy dalej.

Grupa Lotos planuje publikację raportu za I kw. 2020 r. na 14 maja 2020 r.

bEqZcJMe

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,49 mld zł w 2019 r.

bEqZcJMy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)