Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hollywood złożył do KNF wniosek ws. zniesienia dematerializacji akcji

0
Podziel się:

Hollywood złożył w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o udzielenie przez Komisję zezwolenia na przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji), podała spółka.

Hollywood złożył do KNF wniosek ws. zniesienia dematerializacji akcji

Zarząd spółki złożył wniosek do KNF w wyniku podjęcia przez nadzwyczajne walne zgromadzenie Hollywood uchwały nr 3 z dnia 23 września 2019 r. w sprawie: zniesienia dematerializacji akcji Hollywood z siedzibą w Sierpcu oraz wycofania tych akcji z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wcześniej w tym tygodniu spółka podała, że przymusowy wykup niemal 4,5 mln akcji Hollywood, reprezentujących 7,43% kapitału zakładowego i 5,76% ogólnej liczby głosów, został rozliczony. Akcje po 1 zł za walor nabyła spółka z grupy inwestycyjnej 21 Concordia, największy pojedynczy akcjonariuszy Hollywood, a także sama spółka Hollywood. Wcześniej 14 akcjonariuszy, posiadających łącznie ponad 90% akcji i ponad 90% głosów na walnym zgromadzeniu, ogłosiło przymusowy wykup akcji spółki, reprezentujących 7,43% kapitału zakładowego i 5,76% ogólnej liczby głosów. Cena wykupu wyniosła 1 zł za akcję.

Pod koniec lipca br. spółka informowała, że procedura wykupu przymusowego akcji oraz formalne opuszczenie notowań giełdowych powinny nastąpić w perspektywie najbliższych 2-3 miesięcy.

Grupa Hollywood to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Jest obecna w trzech segmentach rynku - szpitalnym, HoReCa oraz odzieży roboczej. Spółka była notowana na NewConnect od 2014 r. Przeniosła się na rynek główny GPW na ostatniej sesji w 2017 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)