Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
24.02.2020 08:27

I Fundusz Mistral dokapitalizuje OT Logistics na kwotę nie niższą niż 9 mln zł

Główny akcjonariusz OT Logistics - I Fundusz Mistral zawarł umowę ze spółką na dokapitalizowanie jej na kwotę nie niższą niż 9 mln zł, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Z zastrzeżeniem warunków opisanych w porozumieniu, akcjonariusz zobowiązał się do zapewnienia spółce dokapitalizowania poprzez: (1) objęcie 1 500 000 akcji serii E w podwyższonym kapitale zakładowym spółki na podstawie uchwały nr 5 nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki z dnia 10 października 2019 r., bądź (2) udzielenie spółce niezabezpieczonej pożyczki podporządkowanej na kwotę 9 000 000 zł albo kwotę stanowiącą różnicę pomiędzy wartością akcji faktycznie objętych przez akcjonariusza zgodnie z punktem (1) a kwotą 9 000 000 zł (pożyczka). Łączna kwota dokapitalizowania nie będzie niższa niż 9 000 000 zł" - czytamy w komunikacie.

Akcjonariusz może dokonać konwersji swojej wierzytelności z tytułu pożyczki na akcje w podwyższonym kapitale zakładowym spółki, poprzez ich potrącenie z wierzytelnością spółki z tytułu obowiązku zapłaty przez akcjonariusza ceny emisyjnej tych akcji, podano także.

"Spółka zobowiązana jest wykorzystać środki pozyskane z tytułu porozumienia na potrzeby bieżącej działalności spółki" - czytamy dalej.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 982,65 mln zł w 2018 r.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz