Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Idea Bank na Ukrainie zostaje w rękach Czarneckiego. Cypryjski inwestor wycofał się

Leszek Czarnecki chciał pozbyć się działającego na Ukrainie Idea Banku. Znalazł nawet inwestora zainteresowanego kupnem biznesu, ale po kilku miesiącach "cypryjski smok" się rozmyślił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Leszek Czarnecki jest głównym właścicielem Getin Holdingu.

Biznes po polskim biznesmenie miał przejąć cypryjski Dragon Capital Investments Limited.

Teraz, z dniem 25 czerwca, okazuje się, że zawarta 20 grudnia 2019 roku umowa uległa rozwiązaniu. Formalnie z powodu niespełnienia tzw. warunku zawieszającego. Cypryjski inwestor zobowiązał się, że do tego czasu podpisze certyfikat precyzujący cenę sprzedaży Idea Bank Ukraina. Do tego jednak nie doszło.

Zobacz także: Osiem godzin w pracy to przeżytek. Kandydat na prezydenta zaskakuje

Getin Holding nie otrzymał również informacji o wydaniu przez Narodowy Bank Ukrainy zgody na transakcję sprzedaży, co stanowiło jeden z warunków przeniesienia własności akcji Idea Bank Ukraina.

Pierwotnym terminem planowanego przeniesienia własności akcji Idea Bank Ukraina na nowego inwestora był 31 maj 2020. Następnie termin ten przesunięto do 30 czerwca, ale już wiadomo, że jest to nieaktualne.

Pieniądze ze sprzedaży ukraińskiego biznesu byłyby znaczącym wsparciem finansów grupy. Choć nie znana była cena w transakcji, wcześniej szacowano, że mogłaby być na poziomie nawet miliarda złotych.

Ukraińskie spółki to jedne z najważniejszych aktywów Getin Holding. Idea Bank (Ukraina) jest jednym z liderów w segmencie kredytów gotówkowych na ukraińskim rynku bankowym. Po względem zyskowności, czyli osiąganego poziomu zwrotu z kapitałów własnych (ROE) na poziomie 86,16 proc., zajmuje czołową pozycję w ukraińskim sektorze bankowym.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, idea bank, ukraina, getin holding, leszek czarnecki, Dragon Capital, biznes
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2020

sewaA dlaczego ten oszust jeszcze nie siedzi wraz z rzeszami swoich pracowników?

26-06-2020

bppa Giertych kiedy do więzienia trafi za kłamstwo o kartce z 1%, bo to za poważna sprawa, żeby mu to uszło płazem?

25-06-2020

damianNajlepszy bank dla firm. od lat tutaj siedzimy, najlepsza obsługa. PKO I PEO to molochy bez szacunku dla klienta.

Rozwiń komentarze (12)