Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Idea Bank na Ukrainie zostaje w rękach Czarneckiego. Cypryjski inwestor się wycofał

12
Podziel się:

Leszek Czarnecki chciał pozbyć się działającego na Ukrainie Idea Banku. Znalazł nawet inwestora zainteresowanego kupnem biznesu, ale po kilku miesiącach "cypryjski smok" się rozmyślił.

Leszek Czarnecki jest głównym właścicielem Getin Holdingu.
Leszek Czarnecki jest głównym właścicielem Getin Holdingu. (East News)
bEsinQAB

Biznes po polskim biznesmenie miał przejąć cypryjski Dragon Capital Investments Limited.

Teraz, z dniem 25 czerwca, okazuje się, że zawarta 20 grudnia 2019 roku umowa uległa rozwiązaniu. Formalnie z powodu niespełnienia tzw. warunku zawieszającego. Cypryjski inwestor zobowiązał się, że do tego czasu podpisze certyfikat precyzujący cenę sprzedaży Idea Bank Ukraina. Do tego jednak nie doszło.

bEsinQAD

Zobacz także: Osiem godzin w pracy to przeżytek. Kandydat na prezydenta zaskakuje

Getin Holding nie otrzymał również informacji o wydaniu przez Narodowy Bank Ukrainy zgody na transakcję sprzedaży, co stanowiło jeden z warunków przeniesienia własności akcji Idea Bank Ukraina.

bEsinQAJ

Pierwotnym terminem planowanego przeniesienia własności akcji Idea Bank Ukraina na nowego inwestora był 31 maj 2020. Następnie termin ten przesunięto do 30 czerwca, ale już wiadomo, że jest to nieaktualne.

Pieniądze ze sprzedaży ukraińskiego biznesu byłyby znaczącym wsparciem finansów grupy. Choć nie znana była cena w transakcji, wcześniej szacowano, że mogłaby być na poziomie nawet miliarda złotych.

Ukraińskie spółki to jedne z najważniejszych aktywów Getin Holding. Idea Bank (Ukraina) jest jednym z liderów w segmencie kredytów gotówkowych na ukraińskim rynku bankowym. Po względem zyskowności, czyli osiąganego poziomu zwrotu z kapitałów własnych (ROE) na poziomie 86,16 proc., zajmuje czołową pozycję w ukraińskim sektorze bankowym.

bEsinQAK

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEsinQBe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(12)
maks
rok temu
no niechybnie,zonka z TVN-u bedzie musiala przesiasc sie z samolotu na rower i sama robic zakupy.Ale bedzie szok jak zobaczy ceny,ktorych nie zna
rolnik sam w ...
rok temu
Ukraina też chce przejąć biznes za jedną hrywnę ?
bodzio
rok temu
Nikt nie chce przejąć w zarządzanie kasy zapomogowo-pożyczkowej komuszej bandy.Te banki założyli oficerowie WSI,UB i działacze biura KC PZPR.
bEsinQBf
Asesor
rok temu
Jednak fundusz Sorosa nie odkupił banku z trupami w szafie .. pewnie do ksiąg zajrzeli a tu król jest nagi
mama
rok temu
Szemrany biznesmen. Nie dałabym mu nawet złotówki.