Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Leszek Czarnecki sprzedaje ukraiński biznes. Getin Holding ma już zgodę

Należący do Leszka Czarneckiego Getin Holding dostał zielone światło od ukraińskiego organu antymonopolowego i może sprzedaż działający w tamtym kraju Idea Bank. Biznes po polskim biznesmenie przejmie cypryjski Dragon Capital Investments.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Leszek Czarnecki jest głównym właścicielem Getin Holdingu. (Fot: Tomasz Kawka/East News)

Leszek Czarnecki od dłuższego czasu ma spory ból głowy. Jego dwa banki działające w Polsce (Getin Bank i Idea Bank) mają problemy. Na drugi plan zeszły więc mniejsze biznesy robione m.in. poza granicami kraju. Teraz już wiemy, że biznesmen wychodzi z Ukrainy.

Getin Holding poinformował o uzyskaniu zgód ukraińskiego organu antymonopolowego na sprzedaż ukraińskiego Idea Banku. A był to jeden z głównych warunków do sfinalizowania transakcji ogłoszone jeszcze w 2019 roku.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia Getin zawarł umowę sprzedaży wszystkich akcji na rzecz cypryjskiego funduszu Dragon Capital Investments Limited.

Prezes PKO BP ocenia imperium Czarneckiego. "Jego banki zapracowały na swoją trudną sytuację"

Ukraińskie spółki to najważniejsze aktywa Getin Holding. Idea Bank (Ukraina) jest jednym z liderów w segmencie kredytów gotówkowych na ukraińskim rynku bankowym. Po względem zyskowności, czyli osiąganego poziomu zwrotu z kapitałów własnych (ROE) na poziomie 86,16 proc. zajmuje czołową pozycję w ukraińskim sektorze bankowym.

Te pieniądze mogłyby posłużyć ratowaniu podnoszących się z kolan: Idea Banku, lub Getin Noble Banku, a być może obu naraz.

Grupa Getin Holding prowadzi działalność w 5 krajach w 7 branżach (bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring). Akcje spółki są notowane na GPW od 2001 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, leszek czarnecki, getin holding, idea bank, ukraina
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-01-2020

e32Trzeba oddać Panu czarneckiemu , że wzbogacił się tylko i wyłącznie na fnansach a nie na przejmowaniu ziemi po 89r i budowlance.

15-01-2020

magda femmeDobrze, że Czarnecki skupia sie teraz na biznesach w kraju.

16-01-2020

agendaWedług mnie to idealny czas na takie posunięcia.

Rozwiń komentarze (68)