Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Leszek Czarnecki sprzedaje ukraiński biznes. Getin Holding ma już zgodę

68
Podziel się:

Należący do Leszka Czarneckiego Getin Holding dostał zielone światło od ukraińskiego organu antymonopolowego i może sprzedaż działający w tamtym kraju Idea Bank. Biznes po polskim biznesmenie przejmie cypryjski Dragon Capital Investments.

Leszek Czarnecki jest głównym właścicielem Getin Holdingu.
Leszek Czarnecki jest głównym właścicielem Getin Holdingu. (East News, Tomasz Kawka/East News)
bEEqWOdN

Leszek Czarnecki od dłuższego czasu ma spory ból głowy. Jego dwa banki działające w Polsce (Getin Bank i Idea Bank) mają problemy. Na drugi plan zeszły więc mniejsze biznesy robione m.in. poza granicami kraju. Teraz już wiemy, że biznesmen wychodzi z Ukrainy.

Getin Holding poinformował o uzyskaniu zgód ukraińskiego organu antymonopolowego na sprzedaż ukraińskiego Idea Banku. A był to jeden z głównych warunków do sfinalizowania transakcji ogłoszone jeszcze w 2019 roku.

bEEqWOdP

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia Getin zawarł umowę sprzedaży wszystkich akcji na rzecz cypryjskiego funduszu Dragon Capital Investments Limited.

Zobacz także: Prezes PKO BP ocenia imperium Czarneckiego. "Jego banki zapracowały na swoją trudną sytuację"

Ukraińskie spółki to najważniejsze aktywa Getin Holding. Idea Bank (Ukraina) jest jednym z liderów w segmencie kredytów gotówkowych na ukraińskim rynku bankowym. Po względem zyskowności, czyli osiąganego poziomu zwrotu z kapitałów własnych (ROE) na poziomie 86,16 proc. zajmuje czołową pozycję w ukraińskim sektorze bankowym.

bEEqWOdV

Te pieniądze mogłyby posłużyć ratowaniu podnoszących się z kolan: Idea Banku, lub Getin Noble Banku, a być może obu naraz.

Grupa Getin Holding prowadzi działalność w 5 krajach w 7 branżach (bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring). Akcje spółki są notowane na GPW od 2001 roku.

bEEqWOdW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEqWOeq
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(68)
UCZCIWY
rok temu
e 32 15-01-2020 e32Trzeba oddać Panu czarneckiemu , że wzbogacił się tylko i wyłącznie na fnansach a nie na przejmowaniu ziemi po 89r i budowlance. NA BARDZO TOKSYCZNYCH PAPIERACH MIEDZY INNYMI POLISY DLA 80 LATKOW---WSZYSTKO TOKSYCZNE PLUS FRRRRRRRRRRANKI--UCZCIWY???? HAHAHA
michal
2 lata temu
według mnie dobra decyzja Czarneckiego
Ronin
2 lata temu
Jaki biedny ren Czarnecki he,he. Kasę zdobył z kolegami z prl-u, współpracował z kim trzeba, kredytami we frankach szastał jak mógł i przez homebrokery i openfinance wciskał jak tylki mógł a teraz taki uczcuwy .....
bEEqWOer
bbbb
2 lata temu
miejsce tego osobnika i wielu innych jest na Białołęce nie na salonach
Opolion
2 lata temu
Wy..ebał Ukrów z gotówki to teraz czas na Polaków. NBP i KNF i Rzecznik Rządu są w jego kieszeni. Za.s.rancen i rąsia rąsia myje.
...
Następna strona