Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Informacja premiera o zmianach w rządzie - o 15:00; rekonstrukcja - po niedzieli

0
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić dziś o 15.00 zmiany w składzie rządu, poinformował rzecznik rządu Piotr Muller. Rekonstrukcja rządu ma odbyć się w przyszłym tygodniu, podała Kancelaria Prezydenta.

Informacja premiera o zmianach w rządzie - o 15:00; rekonstrukcja - po niedzieli

"Dzisiaj o 15:00 w KPRM premier @MorawieckiM przedstawi informacje na temat planowanych zmian w składzie Rady Ministrów" - napisał Muller na Twitterze.

Jednocześnie minister w Kancelarii Prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że dzisiaj przed południem odbyło się w tej sprawie spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Morawieckiego.

"Zakończyło się spotkanie Prezydenta RP @AndrzejDuda z Premierem RP @MorawieckiM ws. rekonstrukcji Rządu. Omówiono szczegółowo propozycje zmian w składzie Rady Ministrów. Prezydent podjął decyzję, że rekonstrukcja nastąpi w przyszłym tygodniu" - napisał Spychalski na Twitterze.

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Anita Czerwińska informowała wczoraj, że na posiedzeniu Rady koalicji ostatecznie zaakceptowano skład rządu. Nie podała jednak, kto konkretnie znajdzie się w nowym gabinecie Mateusza Morawieckiego.

Według doniesień mediów liczba resortów ma zostać ograniczona do 14, miałoby się w nim znaleźć czterech wicepremierów: Jarosław Kaczyński (jako wicepremier i szef komitetu ds. bezpieczeństwa) , Jarosław Gowin (jako wicepremier i minister rozwoju, Piotr Gliński (wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu) oraz Jacek Sasin (wicepremier i minister aktywów państwowych.

Do rządu mieliby wejść m.in. Grzegorz Puda (jako minister rolnictwa) oraz Przemysław Czarnek (który miałby objąć tekę edukacji i nauki). Połączone resorty środowiska i klimatu miałyby podlegać Michałowi Kurtyce.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)