Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

InventionMed pozyskał grant na rozwój projektu wirtualnej strzykawki 

0
Podziel się:

Warszawa, 23.05.2019 (ISBnews) - InventionMed podpisał umowę o dofinansowane na realizację wirtualnej strzykawki - drugiego po TutorDerm projektu rozwojowego firmy. Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji w ramach Fundusz Badań i Wdrożeń przekazała na ten cel grant w wysokości 734,5 tys. zł. Masowa komercjalizacja tego produktu zaplanowana jest na przełom 2020/2021 r., podała spółka. 

InventionMed pozyskał grant na rozwój projektu wirtualnej strzykawki 

Wirtualna strzykawka to specjalistyczny sprzęt szkoleniowy w technologii VR dedykowany przyszłym specjalistom z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. Urządzenie pozwoli na ćwiczenie zastrzyków podskórnych z pominięciem praktyki na organizmach żywych. Symulator od InventionMed wyeliminuje możliwość wystąpienia komplikacji zdrowotnych u pacjentów, wpłynie również na skrócenie tzw. krzywej uczenia.

"Rynek medycyny estetycznej to branża z bardzo dużym potencjałem wzrostowym. Chętnych na korzystanie z jego usług systematycznie przybywa, natomiast system szkoleniowy jest niedostosowany do obecnych realiów - brakuje narzędzi pozwalających na kształcenie przyszłych specjalistów w tej dziedzinie. Liczymy, że nasze urządzenie zrewolucjonizuje globalny rynek" - powiedział prezes InventionMed Tomasz Kierul, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że według prognoz Persistence Market Research dotyczących rynku medycyny estetycznej przychody, które w 2017 roku wynosiły 4 mld USD do końca 2026 r. wzrosną do 8 mld USD. Obecnie najwięcej zabiegów odbywa się w krajach Azji i Pacyfiku.

W planach rozwoju InventionMed jest również budowa Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy, które umożliwi przeprowadzenie symulacji zabiegów w wielu specjalizacjach. Głównym celem działalności będzie opracowywanie innowacyjnych rozwiązań produktowych między innymi dla kardiochirurgii i kardiologii. Spółka złożyła właśnie wniosek do Ministerstwa Rozwoju o dofinansowanie projektu.

InventionMed S.A. to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. InventionMed rozpoczęło działalność w styczniu 2018 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)