Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
enter air
18.09.2015 14:33

Enter Air odwołuje debiut na GPW

Po rozpoczęciu zapisów na akcje, Enter Air zawiesił ofertę publiczną z uwagi na niekorzystne warunki rynkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Enterair/CC/Wikimedia)

Największa czarterowa linia lotnicza działająca Polsce nie wejdzie na razie na GPW. Enter Air z przyczyn formalnych odwołało zamiar przeprowadzenia IPO, jednocześnie podtrzymując zamiar wejścia na warszawską giełdę w przyszłości.

"Po rozpoczęciu zapisów na akcje, Enter Air zawiesił ofertę publiczną z uwagi na niekorzystne warunki rynkowe spowodowane kryzysem związanym z sytuacją finansową Grecji" - czytamy w komunikacie przesłanym przez firmę.

W związku z upływającym trzymiesięcznym okresem zapisów na akcje, Enter Air była zmuszona do odwołania oferty publicznej. Zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych termin zapisów na akcje nie może być dłuższy niż trzy miesiące od dnia otwarcia subskrypcji. Termin ten upływa 22 września 2015 roku.

- Formalne odwołanie oferty absolutnie nie oznacza rezygnacji z planów pozyskania kapitału tą drogą i debiutu na GPW. Robimy to tylko i wyłącznie z przyczyn formalnych związanych z upływającym trzymiesięcznym okresem od rozpoczęcia zapisów na akcje. Jeszcze raz złożymy prospekt emisyjny w KNF i planujemy powrócić na rynek IPO po jego zatwierdzeniu i pod warunkiem sprzyjających warunków na rynkach finansowych - powiedział Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i Dyrektor Generalny Enter Air.

Polaniecki powiedział, że zainteresowanie inwestorów przekonało spółkę do tego, aby nie rezygnować z planów wejścia na GPW. Dodał, że jest to korzystny sposób pozyskania kapitału na rozwój floty samolotów.

W związku z odwołaniem oferty wszystkie złożone zapisy na akcje tracą ważność, a wpłaty inwestorów zostaną zwrócone w terminie 7 dni roboczych.

*Enter Air, największa czarterowa linia lotnicza w Polsce, z przyczyn formalnych odwołuje ofertę publiczną jednocześnie podtrzymując zamiar przeprowadzenia IPO i wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych. *

Po rozpoczęciu zapisów na akcje Enter Air zawiesił ofertę publiczną z uwagi na niekorzystne warunki rynkowe spowodowane kryzysem związanym z sytuacją finansową Grecji. Z przyczyn formalnych, spółka jest zmuszona do odwołania oferty publicznej w związku z upływającym trzymiesięcznym okresem zapisów na akcje. Zgodnie z KSH termin zapisów na akcje nie może być dłuższy niż trzy miesiące od dnia otwarcia subskrypcji. Termin ten upływa 22 września 2015 r.

_ - Formalne odwołanie oferty absolutnie nie oznacza rezygnacji z planów pozyskania kapitału tą drogą i debiutu na GPW. Robimy to tylko i wyłącznie z przyczyn formalnych związanych z upływającym trzymiesięcznym okresem od rozpoczęcia zapisów na akcje. Jeszcze raz złożymy prospekt emisyjny w KNF i planujemy powrócić na rynek IPO po jego zatwierdzeniu i pod warunkiem sprzyjających warunków na rynkach finansowych - _**powiedział Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i Dyrektor Generalny Enter Air. **_ - Zainteresowanie inwestorów, z którym się spotkaliśmy w trakcie oferty przekonuje nas, że Enter Air jest bardzo dobrze postrzegany przez inwestorów giełdowych i oferta publiczną jest korzystnym sposobem pozyskania kapitału na rozwój floty samolotów. _

W związku z odwołaniem oferty wszystkie złożone zapisy na akcje tracą ważność, a wpłaty inwestorów zostaną zwrócone w terminie 7 dni roboczych.

Tagi: enter air, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz