Notowania

finanse
18.12.2019 09:28

Ipopema TFI złożyło wnioski do UOKiK ws. przejęcia 6 funduszy Lartiq

Ipopema Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) złożyło wnioski do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad sześcioma funduszami zarządzanymi wcześniej przez Lartiq TFI, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wnioski wpłynęły 13 grudnia, sprawy są w toku.

Ipopema TFI wnioskuje o zgodę na przejęcie kontroli nad Lartiq XXI Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, Lartiq Stabilny Dochód Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, Lartiq Quantum Absolute Return Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, Lartiq Obligacji Plus Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, Globalnym Funduszem Medycznym Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym oraz Lartiq Quantum Neutral Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, wynika z informacji na stronach internetowych UOKiK.

Fundusze były zarządzane przez Lartiq TFI, któremu na podstawie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 5 listopada 2019 r. zostało cofnięte zezwolenie na wykonywanie działalności polegającej na tworzeniu i zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi. W związku z tym są one obecnie reprezentowane przez depozytariusza i od tego podmiotu nastąpi przejęcie zarządzania, podano także.

Ipopema Securities to grupa finansowa notowana na warszawskiej giełdzie od maja 2009 roku.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz