Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Janusz Palikot stworzy holding alkoholowy z Doctor Brew. Umowa do końca września

Janusz Palikot rozwija swoje alkoholowe imperium. Wspólnie z marką piwa kraftowego Doctor Brew ma stworzyć holding. Do końca września powinien powstać biznesplan, ale już teraz ambicje są takie, by do 2024 roku wycena wspólnego biznesu sięgnęła 150 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Były polityk rozwija swoje alkoholowe biznesy.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina (MPWiW) oraz Doctor Brew zawarły list intencyjny, którego celem jest wejście do wspólnego holdingu marki piwa kraftowego Doctor Brew wraz z Browarem Tenczynek i innymi alkoholowymi projektami Janusza Palikota - podały spółki we wspólnym komunikacie.

Docelowa umowa wraz z biznesplanem na ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej zostaną przypieczętowane do końca września.

Powołanie holdingu nastąpi przez wniesienie spółek operacyjnych Doctor Brew oraz Browar w Niechanowie do Manufaktury Piwa Wódki i Wina, która jest właścicielem m.in. Browaru Tenczynek. W rezultacie planowanej transakcji Doctor Brew obejmie 25-proc. udział w holdingu, zaś pozostałe 75 proc. przypadnie dotychczasowym akcjonariuszom MPWiW.

Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

"Doctor Brew jest częścią kraftowej rewolucji w Polsce. (...) Jestem podekscytowany możliwością współpracy z tą marką i tworzącym ją zespołem. Widzę duży potencjał wspólnego rozwoju i ekspansji w regionie CEE, a także budowania wartości dla inwestorów" - komentuje Janusz Palikot.

Strony opracowały już wstępnie wspólny biznesplan na lata 2020-2024, który będzie obecnie rozwijany. Cel to rozwój produkcji wysokogatunkowych alkoholi i ekspansja w Polsce oraz krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Strategia obejmie m.in. marki Doctor Brew, Browar w Niechanowie, Browar Tenczynek oraz nowe projekty.

Ambicje są spore. Holding będzie dążył do osiągnięcia do 2024 roku wyceny na poziomie 150 mln zł w przypadku debiutu giełdowego lub pozyskania inwestora branżowego.

Dzięki wejściu do struktur holdingu wraz z Manufakturą Piwa Wódki i Wina Doctor Brew rozszerzy obecne możliwości produkcyjne o infrastrukturę Browaru Tenczynek. Od 2019 roku spółka warzy swoje piwa w dzierżawionym od Grupy BRJ browarze w Lwówku Śląskim, a od pierwszego kwartału 2020 roku prowadzi proces przejęcia i przygotowała się do planowanego do końca sierpnia rozruchu browaru pomocniczego w Niechanowie.

"Do końca 2020 roku przeprowadzać będziemy integrację struktur MPWiW SA i Doctor Brew SA wraz z dostosowaniem mocy produkcyjnych do potrzeb holdingu. Duży nacisk zamierzamy położyć na rozwijanie relacji z inwestorami, którzy zaangażowali się w spółkę Doctor Brew i projekty Janusza Palikota w ramach kampanii crowdfundingowych" - komentuje członek zarządu Doctor Brew Tomasz Czechowski.

W skład struktur zarządu spółki holdingowej wejdą m.in. Janusz Palikot oraz obecny prezes zarządu Doctor Brew Marcin Wielgus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo, janusz palikot, doctor brew, alkohole, biznes, gospodarka
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-08-2020

okradziona przez PalikotaPalikot od 15 lat co najmniej za Polmos powinien siedzieć, a od 10 lat, za publiczne namawianie do morderstwa - Kaczyńskiego zastrzelić i wypatroszyć

13-08-2020

HutnikFatalny pomysł. Wiązać się z kimś takim jak Palikot to poważny uszczerbek na wizerunku firmy. Przemyślcie to panowie.

13-08-2020

AnitaPalikot wzbudza we mnie jak najgorsze odruchy...

Rozwiń komentarze (149)