Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Janusz Palikot stworzy holding alkoholowy z Doctor Brew. Umowa do końca września

151
Podziel się:

Janusz Palikot rozwija swoje alkoholowe imperium. Wspólnie z marką piwa kraftowego Doctor Brew ma stworzyć holding. Do końca września powinien powstać biznesplan, ale już teraz ambicje są takie, by do 2024 roku wycena wspólnego biznesu sięgnęła 150 mln zł.

Były polityk rozwija swoje alkoholowe biznesy.
Były polityk rozwija swoje alkoholowe biznesy. (East News)

Manufaktura Piwa Wódki i Wina (MPWiW) oraz Doctor Brew zawarły list intencyjny, którego celem jest wejście do wspólnego holdingu marki piwa kraftowego Doctor Brew wraz z Browarem Tenczynek i innymi alkoholowymi projektami Janusza Palikota - podały spółki we wspólnym komunikacie.

Docelowa umowa wraz z biznesplanem na ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej zostaną przypieczętowane do końca września.

Powołanie holdingu nastąpi przez wniesienie spółek operacyjnych Doctor Brew oraz Browar w Niechanowie do Manufaktury Piwa Wódki i Wina, która jest właścicielem m.in. Browaru Tenczynek. W rezultacie planowanej transakcji Doctor Brew obejmie 25-proc. udział w holdingu, zaś pozostałe 75 proc. przypadnie dotychczasowym akcjonariuszom MPWiW.

Zobacz także: Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

"Doctor Brew jest częścią kraftowej rewolucji w Polsce. (...) Jestem podekscytowany możliwością współpracy z tą marką i tworzącym ją zespołem. Widzę duży potencjał wspólnego rozwoju i ekspansji w regionie CEE, a także budowania wartości dla inwestorów" - komentuje Janusz Palikot.

Strony opracowały już wstępnie wspólny biznesplan na lata 2020-2024, który będzie obecnie rozwijany. Cel to rozwój produkcji wysokogatunkowych alkoholi i ekspansja w Polsce oraz krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Strategia obejmie m.in. marki Doctor Brew, Browar w Niechanowie, Browar Tenczynek oraz nowe projekty.

Ambicje są spore. Holding będzie dążył do osiągnięcia do 2024 roku wyceny na poziomie 150 mln zł w przypadku debiutu giełdowego lub pozyskania inwestora branżowego.

Dzięki wejściu do struktur holdingu wraz z Manufakturą Piwa Wódki i Wina Doctor Brew rozszerzy obecne możliwości produkcyjne o infrastrukturę Browaru Tenczynek. Od 2019 roku spółka warzy swoje piwa w dzierżawionym od Grupy BRJ browarze w Lwówku Śląskim, a od pierwszego kwartału 2020 roku prowadzi proces przejęcia i przygotowała się do planowanego do końca sierpnia rozruchu browaru pomocniczego w Niechanowie.

"Do końca 2020 roku przeprowadzać będziemy integrację struktur MPWiW SA i Doctor Brew SA wraz z dostosowaniem mocy produkcyjnych do potrzeb holdingu. Duży nacisk zamierzamy położyć na rozwijanie relacji z inwestorami, którzy zaangażowali się w spółkę Doctor Brew i projekty Janusza Palikota w ramach kampanii crowdfundingowych" - komentuje członek zarządu Doctor Brew Tomasz Czechowski.

W skład struktur zarządu spółki holdingowej wejdą m.in. Janusz Palikot oraz obecny prezes zarządu Doctor Brew Marcin Wielgus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(151)
bzz
6 miesięcy temu
Sądzę że konkurencja jest gigantyczna w tej branży, wiele korposzczurów, nie chciało być nimi więc posunęli się do ucieczki w produkcję piwa kraftowego w garażu a nawet domu. Jest tego na pęczki w marketach.
Hrabia von Cr...
12 miesięcy temu
No, no, no. Minęły dwa lata, a Doctora nie widziałem w sklepie od nie pamiętam kiedy. I bardzo dobrze, bo robili ulep
Brawo Janusz!...
3 lata temu
Na pewno jest wdzięczny pisowcom, bo w końcu po jego biznesie widać, że 500+ działa!!! Hahahahahaha
Szogun
3 lata temu
Czy chemicy sprawdzili zawartość szkodliwych dodatków dodawanych do produkcji piwa i wódki które to Palikota niby w swej firmie produkuje.
Barbara
3 lata temu
To w końcu ktoś rozrusza browar w Niechanowie
...
Następna strona